Amerika Birleşik Devletleri

 1. Black Friday izdihamı

  Bugün, dünya çapında pek çok marka ve firmanın indirim yaptığı, müşterilerin indirimlerden faydalanabilmek için mağazalarda izdiham yarattığı gün olan Black Friday (Kara Cuma). Peki bu gelenek nasıl başladı? Ekonomiye etkileri ne? Türkiye'deki indirimler nasıl?

  Daha fazla bilgi
  next
 2. China flag superimposed on microchip.

  ABD, 12'si Çin'den 27 şirketi, ulusal güvenlik ve dış politika konularındaki tereddütlerini gerekçe göstererek kara listeye aldı. Washington'dan yapılan açıklamada, ticari sınırlama getirilen şirketlerin bazıları Çin ordusunun kuantum bilişim programının geliştirilmesine yardımcı oldukları belirtildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. MIDWEST INNOCENCE PROJECT

  Missouri eyaletinde üç cinayetten hüküm giyen 62 yaşındaki Kevin Strickland, 42 yıldan fazla hapis yattıktan aklanarak serbest bırakıldı. Ancak Missouri yasalarına göre, yapılan hata nedeniyle tazminat alması bile mümkün olmayacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. petrol rafinerisi

  ABD Başkanı Joe Biden giderek artan enerji fiyatlarını düşürmek amacıyla, acil durumlarda başvurulan stratejik rezervlerinden 50 milyon varil petrolü piyasaya sürme kararı aldı. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, kararın Amerikalı tüketicilerin ödediği petrol ve gaz fiyatlarını düşürmek için alındığı belirtildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Kevin Spacey

  İki Oscar ödüllü Amerikalı aktör Kevin Spacey, hakkındaki cinsel taciz iddiaları sonrası, House of Cards dizisiyle ilgili sözleşmesinin ihlali nedeniyle, dizinin yapımcı şirketi MRC'ye yaklaşık 31 milyon dolar tazminat ödeyecek. Spacey'nin kariyeri, açılan cinsel taciz davaları sonrası düşüşe geçmişti.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Waukesha

  ABD'nin Wisconsin eyaletindeki Waukesha kentinde Noel için bir araya gelen kalabalığın arasına giren SUV tipi 5 kişinin ölümüne, 40'tan fazla kişinin de yaralanmasına neden oldu. Olayla ilgili gözaltına alınan kişinin kimliği, ABD basını tarafından duyuruldu.

  Daha fazla bilgi
  next