Ruh sağlığı

 1. James Gallagher

  BBC Sağlık ve Bilim Muhabiri

  COVID HASTA IYILESME

  Üzerinden bir yılı aşkın zaman geçmiş olması nedeniyle artık Covid-19 ile ilgili daha fazla bilgi sahibiyiz. Hastalığa yakalanan ve ağır geçirenlerin iyileşme süresinin uzun olduğu artık daha net görülebiliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ilgın Yorulmaz

  Tokyo

  Naomi Osaka

  Tüm zamanların en çok kazanan kadın sporcusu Japon tenisçi Naomi Osaka'nın Fransız Açık Tenis Turnuvası'ndan çekilmesi ile sonuçlanan medyaya konuşmama kararı ve ruh sağlığıyla ilgili itirafları, ünlü sporcuların da insan olduğu gerçeğini bizlere hatırlattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Swaminathan Natarajan

  BBC News

  Ola, kendisi çocukken psikolojik destek alamadığını söylüyor

  Savaş sırasında büyümek, genç beyinlerde derin izler bırakabilir. Gazze'deki bir Filistinli psikolog, çocukluğunda yaşadığı travmaları ve bugün Gazze’deki çocuklara nasıl yardım etmeye çalıştığını anlattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Zoe Kleinman

  Teknoloji Muhabiri

  telefon kullanan gençler

  Oxford İnternet Enstitüsü'nün araştırmasına göre gençlerde teknoloji kullanımı depresyon, intihar düşüncesi ve davranış bozuklukları gibi psikolojik sorunlar yaşanmasında önemli bir etken değil.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Özge Özdemir

  BBC Türkçe

  Tam kapanmanın psikoloji üzerindeki etkisi: "Ekonomik belirsizlik çaresizlik hissi doğuruyor"

  Hükümetin tam kapanma kararı, birçok kişide yılgınlığa yol açtı. Uzmanlara göre herkesin üzerinde son bir yılın yıpranmışlığı var. Diğer yandan tam kapanmanın yaratacağı ekonomik zorluk ve yasakların uygulanmasında adil davranılmaması da insanların tahammülünün azalmasına yol açtı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Yeni doğan

  Türkiye'nin de aralarında bulunduğu 17 ülkede yapılan bir araştırmaya göre Covid-19 salgını, az gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerdeki doğum sırasında anne ve bebek ölümlerinin üç katına çıkmasına yol açtı.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Finlandiya dördüncü kez üst üste dünyanın en mutlu ülkesi oldu

  Birleşmiş Milletler'in 149 ülke arasında yaptığı değerlendirmeyle belirlediği Dünya Mutluluk Raporu'nda ilk üç sırada Finlandiya, Danimarka ve İsviçre var. Bir önceki raporda 93. sırada olan Türkiye ise 104. sıraya geriledi. Rapora göre en mutsuz ülke de yine Afganistan oldu.

  Daha fazla bilgi
  next