Ruh sağlığı

 1. Richard Cunha Schmidt and Rafaela Carolina Ferreira Schmidt and their children

  Dünyanın dört bir yanında çiftler koronavirüs pandemisiyle beraber ayrılmanın eşiğine geldi. Kimi çiftler pandeminin yarattığı stresi hedef gösterirken, kimi çiftler ise bu dönemde eski sorunların gün yüzüne çıktığını söylüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. James Gallagher

  BBC Sağlık ve Bilim Muhabiri

  Medical staff in Turkey who contracted Covid-19 are released from hospital

  Koronavirüse yakalanıp atlatanların eski sağlıklarına kavuşma süresi hastadan hastaya büyük değişiklik gösterebiliyor. Yoğun bakıma yatırılan Covid-19 hastalarının eski güçlerini geri kazanmalarının bir yıl geçebileceği ifade ediliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  pencereden dışarı bakan maskeli bir kadın

  Avrupa'da koronavirüs salgınında ikinci dalga başladı. Vaka sayıları günden güne artarken, bilim insanları, salgının bu kez insan psikolojisi üzerinde, birinci dalgaya göre daha ağır bir etki bırakacağını düşünüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Özge Özdemir

  BBC Türkçe

  Kırmızı Oda dizisi, son zamanlarda en çok izlenen ve konuşulan yapımlardan birisi. TV8'de yayımlanan yapım izleyiciden büyük beğeni ve övgü alsa da psikologlar ve psikiyatrlar dizideki terapi seanslarını eleştiriyor.

  Kırmızı Oda dizisi, Türkiye'de son zamanlarda en çok izlenen ve konuşulan yapımlardan biri. TV8'de yayımlanan yapım izleyiciden büyük beğeni ve övgü alsa da, psikologlar ve psikiyatrlar dizideki terapi seanslarını eleştiriyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Woman sitting in a yoga position in front of a clock

  Kaygılı, tedirgin, stresli ve tükenmiş mi hissediyorsunuz? Yalnız değilsiniz. Koronavirüs salgını ve alınan önlemler ruh sağlığımızı da ciddi şekilde etkiliyor. Peki bu dönemde tükenmişlik hissinden ve depresyondan kurtulmak için neler yapabiliriz?

  Daha fazla bilgi
  next
 6. TikTok ekran görüntüsü

  TikTok'ta geçtiğimiz günlerde dolaşıma giren intihar videosuyla ilgili sosyal medya platformundan bir açıklama geldi. TikTok, konuyla ilgili yaptığı araştırmanın ardından bu videonun dolaşıma girmesinden ötürü dark web (karanlık ağ) ile ilişkili birtakım grupları sorumlu tuttu.

  Daha fazla bilgi
  next