Popülizm

 1. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Geert Wilders

  Hollanda'da 17 Mart'ta yapılacak genel seçimlere ilişkin programını açıklayan aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV), öncelikli hedef olarak yine "İslamlaşmayla mücadeleyi" benimsedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. iki insanın resmi.

  Irk konusundaki klişeler ve mitleri sadece ırkçılar kullanmıyor. Tecrübeleri ve kültürel tarih pek çok iyi niyetli insanı, genetik biliminin desteklemediği görüşlere doğru yönlendirdi. Örneğin; Doğu Asyalı öğrencilerin doğuştan matematikte iyi olmaları, siyahların doğal bir ritim duygusuna sahip olmaları ya da Yahudilerin parayla aralarının iyi olması gibi varsayımlar. İşte 5 ırkçı miti bilim ve gerçeklerle ayırt etme yolları.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Amazon yangınları

  Yağmur ormanlarında rekor sayıya ulaşan yangınlara, uluslararası tepkilerin büyümesi sonrası Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, orduyu yangınla mücadele için devreye soktu. Karar, Avrupalı liderlerden peşpeşe gelen ve yaptırımın da telafuz edildiği mesajlar sonrası geldi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. antinatalist

  Doğum karşıtları (antinatalistler) sosyal medyada görüşlerini paylaştıkları gruplarda hararetli bir şekilde tartışıyor. Dünyaya yeni bebekler gelmemesini savunan antinatalisler buna gerekçe olarak çevre, nüfus yoğunluğu ve rıza yoksunluğu gibi inançlarını gösteriyor.

  Daha fazla bilgi
  next