Borsalar

 1. Piyasalar

  İngiltere'de mutasyona uğrayan koronavirüs yüzünden alınan önlemler ve İngiltere'ye uçuşların bazı ülkeler tarafından tekrar askıya alınması, küresel piyasalarda riskten kaçışın görülmesine yol açtı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Borsa İstanbul

  Türkiye Varlık Fonu (TVF) CEO'su Zafer Sönmez, Borsa İstanbul'un iki yıl içinde halka arz edilebileceğini söyledi. Borsa İstanbul'un %10'unu Katar'ın ulusal varlık fonuna 200 milyon dolara satılması işlemi dün tamamlanmıştı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Katar'ın Borsa İstanbul'a ortak olması ne anlama geliyor?

  Katar, Perşembe günü imzalanan anlaşmayla Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payını satın alarak ortaklarından biri oldu. Peki bu satın alma ne anlama geliyor? Borsa İstanbul'un yapısı nasıl değişti? Dünyadaki diğer borsaların sahipleri kim?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Türk Lirası neden diğer para birimlerinin aksine dolara karşı düşüyor?

  Türk Lirası, ekonomi yönetiminde yapılan değişiklikler ile ekonomi ve yargı sisteminde yapılması vaat edilen reform açıklamalarının ardından değer kazanmaya başlamıştı. Ancak bu hafta TL, dolar karşısında tekrar değer kaybetti; kur 8 seviyesinin üzerine çıktı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Reuters: Erdoğan, ekonomiyle ilgili iki gün boyunca yapılan sunumların ardından TCMB başkanını görevden aldı

  Reuters haber ajansı dört kaynağa dayandırdığı haberinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı (TCMB) Murat Uysal'ın görevine son verme kararını, ekonomiyle ilgili sunumların ardından aldığını bildirdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Özge Özdemir

  BBC Türkçe

  TCMB'nin yeni başkanı Naci Ağbal yönetiminde ilk faiz kararı bugün açıklandı

  Merkez Bankası, beklenen faiz kararını açıkladı, politika faizini yüzde 15'e yükseltti. Ekonomistler bu kararı olumlu karşılasa da bundan sonra izlenecek para politikası açısından sadece bu faiz artışının yeterli olmadığı görüşündeler.

  Daha fazla bilgi
  next