24 Haziran 2018 seçimleri

 1. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

  Hükümet ortağı olduğu 2002'de, AKP'yi iktidara taşıyan genel seçimin yapılmasını isteyen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün beklenmedik şekilde 26 Ağustos'ta erken seçim çağrısı yaptı ve ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran'da seçim kararı aldı. MHP liderinin son 16 yılda Türk siyasetine yön veren kararlarını derledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. bahçeli

  11'nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanı adayı olacağı iddiasına MHP lideri Devlet Bahçeli'den sert tepki geldi. Bahçeli, Gül'ü AKP ile 'Cumhur İttifakı'nın karşısında "sinsi bir stratejinin" parçası olmakla suçladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. İrem Köker

  BBC Türkçe

  Abdullah Gül

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adı olası "çatı adaylar" arasında geçiyor. Gül'ün siyaset yolculuğundaki bazı dönüm noktaları ve yarattığı tartışmaları derledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Onur Erem

  BBC Türkçe

  TBMM

  Son bir yıldaki kararname ve kanunları karşılaştırdığımızda, kararnamelerin sayısının kanunların önüne geçtiği görülüyor. Kanunların sayısının da iki yıl üst üste üçte bire yakın bir oranda azaldığı görülüyor. Peki bu tablo bize neyi anlatıyor? BBC Türkçe'den Onur Erem, AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan ve CHP Milletvekili İbrahim Kaboğlu'na sordu.

  Daha fazla bilgi
  next