Uyuşturucu ticareti

 1. Hakkari’de 160 kilo eroin ele geçirildi

  eroin

  Hakkari’nin Yüksekova ilçesine bağlı Güldalı köyü kırsalında 160 kilogram eroin ele geçirildi.

  DHA’nın haberine göre jandarma ekipleri tarafından alınan ihbar üzerine düzenlenen operasyonda eroinler toprağa gömülü bir şekilde bulundu.

  View more on youtube
 2. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  BREZİLYA FEDERAL POLİSİ

  Belçika Federal Polisi, Brezilya'nın Fortaleza kentinde Türk havacılık şirketi ACM Havacılık'a ait özel uçakta yakalan 1,3 ton kokainin, ülke tarihinde özel jetle yapılmış ilk uyuşturucu kaçakçılığı olduğunu açıkladı. Polise göre yanıtı aranan asıl soru, özel jette yakalanan uyuşturucuların Belçika'ya mı yoksa başka bir ülkeye mi gittiği. Yusuf Özkan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. BREZİLYA FEDERAL POLİSİ

  Brezilya'nın Fortaleza şehrinde polis, Türk şirket ACM Havacılık'a ait olan ve bir İspanya vatandaşı tarafından kiralanan özel bir jette 1,304 kilo kokain ele geçirdi. 24 ayrı valizde ele geçirilen uyuşturucu ile ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada, yolcuyla şirketin bir ilgisinin olmadığı vurgulandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Linda Pressly

  BBC News, Culiacan

  Estetik ameliyatlar Sinaloa'daki uyuşturucu çeteleri ve kadınlarla ilişkilerinin etkisiyle iyice arttı

  Sinaloa eyaletinde uyuşturucu kartellerinin kadınlarla kurduğu ilişki kadın cinayetleri ve kadına şiddetin artması gibi sürpriz olmayan etkilerinin yanında, bölgede estetik ameliyatlara büyük rağbet gösterilmesine de yol açtı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Övgü Pınar

  Roma

  yakalanan kokkain

  İtalya'nın Sardinya adasında bir evin çatısına, içinde 8.5 kg kokain bulunan bir çanta düştü. 9 milyon Euro değerindeki kokaini yanlış hedefe attığından şüphelenilen bir hafif uçak pilotu gözaltına alındı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Michaella McCollum'un bugünkü hali

  2013'te 20 yaşındaki Michaella McCollum, Peru'dan İspanya'ya 1.5 milyon sterlin ( 2 milyon dolar) değerinde kokain sokmaya çalışırken yakalandı, 6 yıl hapse mahkum edildi. Erken tahliye edilen Michaella McCollum hapishanede yaşadıklarını normal hayatına dönme çabasını BBC'nin belgeselinde anlattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Türkiye’nin en büyük narkotik operasyonunda 253 gözaltı

  vali gül

  Gaziantep Valisi Davut Gül, Türkiye tarihinin bir seferde yapılan en büyük narkotik operasyonunda 253 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.

  Gaziantep’te beş ay süren takibin ardından 2 bin 124 polisle yapılan operasyonda uyuşturucu satıcılarının hedeflendiği belirtildi.

  Vali Gül, 311 kişiye yönelik operasyonda 58 kişinin daha aranmakta olduğunu duyurdu.

  İl Emniyet Müdür Vekili Ahmet Aşkın Söğüt ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Gül, “53 kişinin üzerlerinde 13 tabanca, 8 pompalı tüfek ve çok sayıda uyuşturucu ele geçti” dedi ve ekledi:

  “Gözaltına alınanların özelliği sokakta 'torbacı' diye tabir ettiğimiz uyuşturucu satıcıları ve uyuşturucu temin edenler. Operasyonda her türden uyuşturucu ele geçti. Operasyon kapsamında 311 kişiyi tespit ederken 'en iyi narkotik polis anne' ve 'uyuma' uygulaması bize alanda çok büyük katkı sağladı.”

  operasyon
 8. Mersin Limanı'nda 463 kilogram kokain ele geçirildi

  Mersin Limanı

  Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Mersin Limanı'nda 463 kilogram kokain ele geçirildiğini açıkladı.

  Muş, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Zehir tacirlerine asla geçit vermeyeceğiz" dedi.

  View more on twitter