Belçika

 1. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  euromillions

  Avrupa'nın birçok ülkesinde oynanan uluslararası şans oyunu EuroMillions'un 31 Ağustos çekilişinde 21 milyon euro ikramiye kazanan Belçikalı çift, milyoner olduklarının farkına iki hafta sonra vardı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  KEVIN VAN DEN PANHUYZEN/BRUZZ

  Belçika'nın başkenti Brüksel'de, 2018 yılında öldürülen 23 yaşındaki Nijeryalı seks işçisi Eunice Osayende'nin adı, Schaarbeek semtindeki bir sokağa verilecek. Brüksel Belediye Başkan Yardımıcısı Ans Persoons, bu kararla, insan ticareti, cinsel şiddet ve cinayet mağduru olan tüm unutulmuş kadınlara sürekli olarak dikkat çekmek istediklerini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Belçika'da kadınlar, şiddet olaylarını protesto ediyor

  Belçika, ev içi şiddet ve kadın cinayetlerini önlemek amacıyla, birlikte olduğu kadını öldürenleri ömür boyu hapis cezası getirmeye hazırlanıyor. Adalet Bakanı Vincent Van Quickenborne; kasıtsız dahi olsa, partnerini öldürenlere en ağır cezanın verilmesi önerisinin, hükümetin üzerinde çalıştığı ceza yasası reformuna dahil edilmesi istedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  kedi kopek

  Belçika'da nüfusun büyük çoğunluğunun yaşadığı Flaman kesiminde hayvanları öldüren, ya da istismar ve kötü muamelede bulunanlar 10 yıla kadar hapis ve 1,6 milyon Euro'ya kadar para cezasına çarptırılacak. Hayvanlara yönelik suçun 5 yıl içinde tekrarı durumunda cezalar 2 katına çıkarılacak. Yusuf Özkan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. west ham taraftarları

  Bu haftasonu Türkiye dahil, birçok ülkede futbol liglerinde yeni sezon başlıyor. Geçtiğimiz sezon koronavirüs salgını yüzünden seyircisiz oynanan karşılaşmaların ardından, önlemlerin esnetilmesiyle bu sezon futbol karşılaşmalarında kapılar seyircilere açılacak. Türkiye ve Avrupa'nın başlıca liglerinde, taraftarların stadyumlara nasıl, hangi koşullar altında alınacağını derledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Belçika Kadın Basketbol Takımı

  Belçika'da spor yorumcusu Eddy Demarez'in Flaman kamu yayıncısı VRT'nin Facebook canlı yayınında, Kadın Basketbol Milli Takımı (Belçika Kedileri) oyuncuları hakkında homofobik ve cinsiyetçi yorumlarda bulunması tartışma yarattı. VRT, Demarez'in ekrana çıkmasını yasakladı. Belçika Basketbol Federasyonu, Demarez hakkında suç duyurusunda bulunabilir.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  polis

  Hollanda, koronavirüs enfeksiyonları açısından riskli olan bölgelerden gelen yolcular için kuralları yeniden sıkılaştırdı. Pazar gününden itibaren Hollanda makamları, Belçika sınırında kontrollere başlarken, aşı sertifikası ya da negatif test sonucu gösteremeyen kişilere 95 euro para cezası verilecek.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  BREZİLYA FEDERAL POLİSİ

  Belçika Federal Polisi, Brezilya'nın Fortaleza kentinde Türk havacılık şirketi ACM Havacılık'a ait özel uçakta yakalan 1,3 ton kokainin, ülke tarihinde özel jetle yapılmış ilk uyuşturucu kaçakçılığı olduğunu açıkladı. Polise göre yanıtı aranan asıl soru, özel jette yakalanan uyuşturucuların Belçika'ya mı yoksa başka bir ülkeye mi gittiği. Yusuf Özkan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Aşılama

  Avrupa'da, kişisel verilerin gizliliği kapsamında bireylerin sağlık durumuna ilişkin bilgilerin açıklanmasının yasak olmasına rağmen, Belçikalı işverenler, çalışanlarının aşı olup olmadığını bilmek istiyor. İşyerinin güvenliği açsından bunun zorunlu olduğunu savunan işverenlerin talebi, hükümet tarafından önümüzdeki günlerde ele alınacak.

  Daha fazla bilgi
  next