Londra

 1. Ahmed El Shamy & Emir Nader

  BBC Arapça Servisi

  Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad El Sani ve eşi Şeyha Moza Bint Nasır

  Pandora Belgeleri, ailenin iki evi, 18,5 milyon sterlinlik (yaklaşık 223 milyon TL) damga vergisini ödemeden satın aldıklarını ve bunun için bir anlaşma yapıldığını ortaya koydu.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Sarah Everard

  Londra'da Sarah Everard'ın polis tarafından tecavüze uğrayıp öldürülmesi, ülkede polise duyulan güvenin azaldığı tartışmasını çıkardı. Başbakan Boris Johnson halka "polise güvenin" çağrısı yaptı fakat kadına yönelik şiddetin engellenmesinde sorunlar olduğunu, kadınların şikayetçi olmasıyla davanın açılması arasında çok uzun bir süre geçtiğini kabul etti.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Zoe Kleinman

  Teknoloji Muhabiri

  Benyamin Ahmed

  Londra'da yaşayan 12 yaşındaki Benyamin Ahmed, bilgisayarında ürettiği 3 bin 500 balina grafiğinden oluşan koleksiyonunun NFT sertifikası satışıyla 290 bin sterlin (yaklaşık 3,3 milyon TL) kazandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. A whale

  İngiltere'nin başkenti Londra'daki Thames nehrine giren bir balina için kurtarma operasyonu yapıldı. Mink türü olan genç balina, Türkiye kökenlilerin de yoğun olarak yaşadığı Richmond bölgesinde ortaya çıktı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Guardian ve Daily Mail gazeteleri

  Londra'da Cumartesi günü cinayet kurbanı Sarah Everard için düzenlenen anma etkinliğine polisin müdahalesi sonrası Londra Emniyet Müdürü Cressida Dick'e yönelik eleştiriler ve istifa çağrıları, İngiltere'de yayımlanan hemen hemen tüm gazetelerin manşetlerinde yer aldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. A woman at the gathering in Clapham Common hold a sign that reads: "Killed by the system we're told protects"

  İngiltere’de akşam eve yürürken kaçırılarak öldürülen 33 yaşındaki Sarah Everard’ı anmak ve kadına yönelik şiddeti protesto etmek için toplanan kalabalığa müdahale eden Londra Polis Teşkilatı’na hem iktidar hem de muhafeletten büyük tepki gösterildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Sarah Everard

  Londra'da Sarah Everard adlı kadının kaçırılması ve öldürülmesiyle ilgili Londra Polis Teşkilatı'nda görevli polis memuru Wayne Couzens'a zorla alıkoyma ve cinayet suçlamaları yapıldı. Couzens, gözaltına bulunuyor.

  Daha fazla bilgi
  next