Şirket Haberleri

 1. Sarah Finley

  BBC Ekonomi Muhabiri

  Kimberlee Perry

  Kimberlee Perry, kendi deneyimlerinden yola çıkarak, özellikle yeni anne olmuş kadınlar için yarattığı trambolinle egzersiz programıyla büyük bir ticari başarı yakaladı. BBC Ekonomi Muhabiri Sarah Finley'in haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. İspanya'da binlerce kişi Airbus'ın işçi çıkarma planlarına karşı gösteri yaptı

  İspanya

  Çokuluslu havacılık şirketi Airbus'ın İspanya'daki fabrikalarında 900 işçinin daha işten çıkarılacağının açıklanması üzerine binlerce işçi gösteri yaptı.

  Şirket, Şubat ayında da 700 işçinin işine son vereceğini açıklamıştı.

  Airbus, koronavirüs salgını nedeniyle yaşanan krizin ekstra kesinti yapmayı zorunlu kıldığını söyledi.

  Havacılık devi, 5 bini Fransa ve Almanya'daki fabrikalarda olmak üzere dünya genelindeki fabrikalarında toplam 15 bin işçi çıkaracak.

  Reuters haber ajansına konuşan göstericilerden Jose Luis Collado, 41 yıldır Airbus için çalıştığını ve şirketin işçi çıkarmak için salgını "avantaj olarak kullandığını" söyledi.

  Collado, "Bu geçici bir durum. Neden 1700'e yakın işçi çıkarıldığını anlamıyoruz" dedi.

 3. Emre Temel

  BBC Türkçe

  başakşehir

  Medipol Başakşehir, HES Kablo Kayserispor'u 1-0 yenerek Süper Lig'in bitimine bir hafta kala en yakın rakibi Trabzonspor'la arasındaki puan farkını yediye çıkardı ve şampiyonluğunu ilan etti. Peki Başakşehir bu uzun maratonun sonunda ipi nasıl göğüsledi?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Apple

  Avrupa Komisyonu'nun, "yasa dışı devlet yardımı aldığı" gerekçesiyle İrlanda'da 13 milyar euro vergi ödemesini istediği ABD merkezli teknoloji devi Apple, Avrupa Adalet Divanı kararıyla, bu yükümlülükten kurtuldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. barbados

  Karayipler'de bulunan Barbados'un Başbakanı Mia Mottley, adaya tatil için gelen ancak kalışını uzatarak, evden çalışmaya burada başlamak isteyen yabancı turistlere bir yıllık oturum izni vermeye hazırlandıklarını söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next