Donald Trump

 1. Joe Biden

  ABD'de yeni başkanlık dönemine geçiş sürecini başlatmakla görevli hükümet kuruluşu Genel Hizmetler İdaresi (GSA) sonunda ABD'nin yeni başkanı seçilen Joe Biden'a resmi sürecin başlayabileceği haberini verdi. CNN'in haberine göre GSA, Trump yönetiminin geçiş sürecini başlatmak için hazır olduğunu Biden'a bildirdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Trump

  ABD’de başkanlık seçimleri ile seçimi kazanan kişinin yemin ederek, resmen göreve başlaması arasında yaklaşık 2,5 aylık bir süre bulunuyor. Ancak Trump'ın yenilgiyi kabul etmemesi, geçiş dönemi hazırlıklarının uzamasına yol açıyor. Bu durum hangi riskleri beraberinde getiriyor?

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Anthony Zurcher

  Kuzey Amerika Muhabiri

  Trump bir mitingde

  Joe Biden'ın ABD başkanlık seçimini kazandığının tespit edilmesinden bu yana iki hafta geçse de Trump yenilgiyi kabul etmiyor. Peki sonucu değiştirebilecek bir planı var mı? BBC Kuzey Amerika Muhabiri Anthony Zurcher, Trump'ın stratejisini adım adım inceledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Donald Trump

  ABD'de 3 Kasım'daki başkanlık seçimlerinin ardından hile yapıldığını iddia eden Başkan Donald Trump'ın Georgia, Pennsylvania ve Arizona'daki başvuruları reddedildi. Küçük bir oy farkıyla Demokrat aday Joe Biden'ın kazandığı Georgia eyaletindeki yeniden sayım da sonuçlandı. Buna göre eyalette oy sayımında bir hata olmadığı ve kazananın Biden olduğu kesinleşti.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Pompeo helikopterle Ramallah yakınlarındaki Yahudi yerleşim yerini ziyaret etti

  Ocak ayında görev süresi dolacak olan ABD Dışişleri Bakanı, İsrail'in işgali altındaki topraklarda inşa ettiği ve BM kararlarında uluslararası hukukun ihlali diye nitelenen Yahudi yerleşimlerinden birini ziyaret eden ilk üst düzey Amerikalı yetkili oldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. ABD Başkanı Donald Trump

  Amerikan New York Times gazetesi dört Amerikalı yetkiliye dayandırdığı haberinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen hafta Beyaz Saray'daki bir toplantıda İran'ın Natanz'daki nükleer tesisini vurma teklifinde bulunduğunu ancak bundan vazgeçirildiğini yazdı. İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, kendilerine ya da bölgedeki müttefiklerine yönelik bir herhangi bir saldırıya "ezici" bir karşılık verecekleri uyarısında bulundu.

  Daha fazla bilgi
  next