Çocuk tacizi

 1. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  bir kadın

  Hollanda'da kızının reşit olmayan erkek arkadaşıyla 14 yaşından itibaren yıllarca cinsel ilişkiye giren 49 yaşındaki bir kadın, 16 ay hapis cezasına çarptırıldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Sosyal medya: Türkiye'de dijital medyanın ekonomik büyüklüğü ne kadar?

  AKP,, sosyal medya kuruluşlarına yeni yükümlülükler ve yaptırımlar getiren yasal düzenlemeyi TBMM tatile girmeden yasalaştırma kararı aldı. Salı günü muhalefet partilerinin görüşü alındıktan sonra TBMM Başkanlığı'na sunulması, perşembe günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmesi planlanıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. epstein ve maxwell

  Aralarında reşit olmayan kız çocuklarının da bulunduğu çok sayıda kişiye cinsel tacizde bulunmak ve seks amaçlı insan kaçakçılığı yapmakla suçlanan Amerikalı milyarder Jeffrey Epstein'in arkadaşı Ghislaine Maxwell'in kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. 3 yaşındaki kuzenine sigara içirdiği görüntüleri sosyal medyada yayınlayan kadın, tepkiler üzerine gözaltına alındı

  Betül Aşçı ve kuzeni

  3 yaşındaki kuzenine sigara içirmeye çalışırken çektiği görüntüleri sosyal medyadan yayımlayan ve büyük tepki alan Betül Aşçı'nın İstanbul'un Gaziosmanpaşa semtinde gözaltına alındığı öğrenildi.

  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada ise "İstanbul'da gerçekleştiği tespit edilen olay ile ilgili İstanbul Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüz tarafından çocuk ve aile ile ilgili sosyal inceleme yapılmakta ve çocuklarımız için rehberlik hizmeti verilmektedir. İnceleme sonrası çocuklarımızın ve ailenin uygun sosyal hizmet modelinden yararlandırılması sağlanacak ve gerekli tedbirler alınacaktır." denildi.

  Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından Twitter'da çok sayıda kullanıcı Betül Aşçı'ya tepki göstermiş ve işlem yapılması istenmişti.

 5. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  Çocuk istismarına karşı eylem

  Çocuğun cinsel istismarı suçlamasıyla açılan davaların sayısı, 2019 verilerine göre 7 yılda yüzde 29 arttı. Bildirilmeyen çok sayıda vaka olduğu da düşünülüyor. Peki sayılar neden azalmıyor? Devletin hangi adımları atması gerekiyor? İlgili bakanlıklara ve uzmanlara sorduk. Ece Göksedef'in haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. WHO raporu: Dünyada her iki çocuktan biri şiddet görüyor, koronavirüs kısıtlamaları durumu ağırlaştırıyor

  kongo'da sokak çocukları

  Dünya Sağlık Örgütü (WHO), dünya genelinde bir milyar çocuğun, yani çocuk nüfusunun yaklaşık yarısının fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddetle karşılaştığını ve bu durumun koronavirüs salgını yüzenden getirilen kısıtlamalarla daha da kötüleştiğini açıkladı.

  Öte yandan, bu alanda yapılan ilk çalışmada WHO, 2017'de dünya çapında 40 bin çocuğun cinayete kurban gittiğini duyrudu.

  WHO, evde kalma talimatlarının destek kaynaklarını kesmesi ve kurbanların baskılarla başa çıkabilme kabiliyetlerini azaltması yüzünden, koronavirüs salgınının şiddette bir artışa yol açtığını belirtti.

  WHO Başkanı Tedros Adhanom Ghebreyesus bu durumu "Covid -19'un rahatsız edici bir etkisi" diye tanımladı.

  Raporda ayrıca, ülkelerin yüzde 80'inin ölçülebilir bir önleme programları olmaması nedeniyle, durumun daha da kötüleştiği ve internet ortamındaki siber zorbalık gibi zararlı davranışlarda artış görüldüğü vurgulandı.

  View more on twitter
 7. Fundanur Öztürk

  Ankara

  Ahmet Hamdi Akseki Camii

  Diyanet İşleri Başkanlığı bulûğ çağı ve evlilik yaş sınırı tanımlamaları ile bir kez daha gündeme oturmuş durumda. 2008'den bu yana Diyanet'in tartışma yaratan açıklamalarını ve fetvalarını derledik.

  Daha fazla bilgi
  next