Cinsel yaşam

 1. Wael Hussein

  BBC News, Kahire

  Ağzı kapatılan bir kadın

  Mısır'da evlilik içi tecavüz mağdurları seslerini sosyal medyada duyurmaya başladı. Ülkede daha önce konuşulması bir tabu olarak görülen konu artık çözüm arayışındaki kadınların mücadele ettiği alanlardan biri.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Taylan Antalyalı'nın giydiği tişört Puma'nın LGBTİ+'lara destek veren Out Foundation adlı vakıf ile birlikte ürettiği koleksiyonda yer alıyor

  Galatasaraylı futbolcu Taylan Antalyalı gökkuşağı renklerinde "Powered by pride" (Gücünü onurdan alır) yazılı bir tişört giymesinin ardından homofobik yorumlara maruz kaldı. Galatasaray yönetimi ise yaptığı açıklamada oyuncuları ile gurur duyduğunu ve kendisine her türlü desteği vermeye hazır olduğunu açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Zoe Kleinman

  BBC Teknoloji Muhabiri

  Vaccination "stickers" on Tinder

  İngiltere'de çöpçatanlık uygulamaları, kullanıcılarına aşılandıklarını veya aşı kampanyasına destek olduklarını gösteren etiketler kullanma imkanı tanıyacak. Fakat bu kişilerin gerçekten aşılanıp aşılanmadığını denetlemek mümkün olmayacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Noel Titheradge ve Rianna Croxford

  BBC News

  Montage image

  BBC’nin yürüttüğü bir araştırma İngiltere merkezli yetişkin içerik sitesi OnlyFans’in, çocukların cinsel içerikli videolar çekip satmasının önüne geçmekte yetersiz kaldığını ortaya koydu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Stephanie Hegarty

  BBC nüfus muhabiri

  Ekonomik belirsizlik daha fazla çocuk yapmayı caydırıcı en önemli faktör gibi görünüyor

  Araştırmalar Covid-19 salgını nedeniyle insanların büyük ölçüde evlerine kapandığı bir yılın sonunda, doğum oranlarının artmak bir yana özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde düştüğüne işaret ediyor. Bunun olası sebeplerini araştırdık.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  seks işçileri

  Hollanda Temsilciler Meclisi, koronavirüs önlemleri kapsamında seks işçiliğinin yeniden yasaklanması nedeniyle zor durumda kalan sektör çalışanlarına yönelik bir ekonomik destek paketi hazırlanmasını istiyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Anlaşmazlıktan ötürü Emmen sezona reklamsız formalarla başlamak zorunda kalmıştı

  Hollanda Futbol Federasyonu (KNVB), 1. Lig (Eredivise) takımlarından Emmen'in yeni sezonda sahaya, formalarında seks oyuncakları ve cinsel fantezi ürünleri satan EasyToys'un reklamı ile çıkmasına izin verdi. Kulüp yönetiminin gerekirse yargıya başvurma kararı alması üzerine Hollanda Futbol Federasyonu, konuyu yeniden değerlendirme kararı almıştı.

  Daha fazla bilgi
  next