İngiltere

 1. göç

  Bu yıl içinde Manş Denizi üzerinden İngiltere'ye gelen göçmen sayısı 2020 yılının tamamında ulaşılan sayıyı şimdiden aştı. 2021'de toplam 8 bin 461 göçmenin İngiltere'ye ulaştığı bildirildi. İçişleri Bakanlığı, Pazartesi günü en az 430 göçmenin Manş Denizi'ni geçerek İngiltere'ye ulaştığını açıkladı. Bu, bir gün içinde ülkeye gelen göçmen sayısında yeni bir rekor oldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Dominic Cummings

  İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın eski başdanışmanı Dominic Cummings, BBC'ye verdiği röportajda, Brexit kampanyası döneminde gündeme getirdikleri Türkiye konusu ile ilgili soruları ilk kez yanıtladı. Cummings'in bu sırada oluşan yüz ifadesi tartışma yarattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Rachel Schraer

  BBC Sağlık Muhabiri

  hasta kadın

  Covid-19'a yakalanan pek çok kişi hastalığı ağır geçirmiyor ve kısa sürede iyileşiyor. Ama hastalığı ağır geçirmeyenlerde bile, iyileştikten sonra uzun vadeli sorunlar yaşayanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Bu olgu 'uzatmalı Covid' olarak adlandırılıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Dominic Cummings

  İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın eski başdanışmanı Dominic Cummings, salgının ilk dönemine dair, Başbakan Johnson'ı siyasi baskı altında bırakacak, önemli iddialarda bulundu. BBC'ye röportaj veren Cummings, Johnson'ın 2020 son baharında sınırlamaları sıkılaştırmak konusunda isteksiz olduğunu ve "ölenler 80 yaşın üzerinde" düşüncesi ile hareket ettiğini öne sürdü.

  Daha fazla bilgi
  next