Brezilya

 1. Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro

  Brezilya'da Covid-19 salgını ile mücadeleye ilişkin Kongre'de yürütülen soruşturma tamamlandı. Soruşturmayı yürüten senatör, hükümetin hatalarının binlerce kişinin ölümüne yol açtığını söyledi ve Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun "cinayet" dahil bir dizi suçtan yargılanmasını talep etti. Raporda Bolsonaro, "insanlığa karşı suç işlemekle" de itham edildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. bolsonaro

  Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, geleceğindeki üç alternatifin hapis, öldürülmek ya da gelecek yılki başkanlık seçimlerinde zafer kazanmak olduğunu söyledi. Sağcı popülist lider, kamuoyu yoklamalarında solcu eski Devlet Başkanı Luis Inacio Lula da Silva'nın arkasında görünüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  BREZİLYA FEDERAL POLİSİ

  Belçika Federal Polisi, Brezilya'nın Fortaleza kentinde Türk havacılık şirketi ACM Havacılık'a ait özel uçakta yakalan 1,3 ton kokainin, ülke tarihinde özel jetle yapılmış ilk uyuşturucu kaçakçılığı olduğunu açıkladı. Polise göre yanıtı aranan asıl soru, özel jette yakalanan uyuşturucuların Belçika'ya mı yoksa başka bir ülkeye mi gittiği. Yusuf Özkan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. BREZİLYA FEDERAL POLİSİ

  Brezilya'nın Fortaleza şehrinde polis, Türk şirket ACM Havacılık'a ait olan ve bir İspanya vatandaşı tarafından kiralanan özel bir jette 1,304 kilo kokain ele geçirdi. 24 ayrı valizde ele geçirilen uyuşturucu ile ilgili olarak şirketten yapılan açıklamada, yolcuyla şirketin bir ilgisinin olmadığı vurgulandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Video content

  Video caption: Brezilya'da neden bu kadar çok sayıda hamile kadın Covid'e yakalanıp hayatını kaybediyor?

  Brezilya'da neden bu kadar çok sayıda hamile kadın Covid'e yakalanıp hayatını kaybediyor?

 6. Mariana Sanches

  BBC News Brezilya

  Yapılan yeni araştırmaya göre, Covid-19 salgınında kadınların yönettiği bölgelerde daha fazla hayat kurtarıldı.

  Brezilya'daki yapılan bir araştırmada, ülkede kadınlar tarafından yönetilen bölgelerde, erkeklerin yönettiği bölgelere göre Covid'e bağlı ölümlerin yüzde 43; hastane yatışlarının da yüzde 30 daha az olduğu görüldü.

  Daha fazla bilgi
  next