Boris Johnson

 1. İngiltere Parlamentosu

  İngiltere'de haftalardır siyaset gündemini meşgul eden, milletvekillerinin "ikinci işleri" bugün Avam Kamarası'nda tartışıldı. Başbakan Boris Johnson, konuyla ilgili olarak milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. İngiltere'de benzin istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu.

  Bakan George Eustice, ülkede "yeterli miktarda akaryakıt bulunduğunu" söyledi, halka her zamanki miktarda benzin alma çağrısı yaptı. Benzin istasyonlarında durumun normale döneceğini söyleyen Eustice, TIR ve kamyon şoförü açığının benzin istasyonları için büyük bir problem anlamına gelmediğini öne sürdü.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. İngiltere Başbakanı Johnson: Çözüm için Talibanla çalışabiliriz

  Boris Johnson

  İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Afganistan için "bir çözüm bulmak" adına Taliban'la birlikte çalışabileceğini söyledi.

  Johnson, İngiltere hükümetinin acil durum komitesi Cobra'yla yaptığı toplantının ardından "Havaalanında durumun istikrara kavuştuğunu görüyoruz" dedi.

  İngiltere Başbakanı "Dün 1000 dolayında kişiyi tahliye ettik. 1000 de bugun ve bunların bir çoğu İngiltere'ye geri dönme hakkı olanlar ve bir çoğu Afganistan yeniden iskan ve yardım programı altında geliyor" diye konuştu.

  Boris Johnson, gerekirse Afganistan için "bir çözüm bulmak" adına Taliban'la çalışağını da ekledi.

  Johnson, "Halkımıza Afganistan'da bir çözüm bulmak için siyasi ve diplomatik çabalar - tabii ki gerekirse Taliban ile birlikte çalışma da sürecek- devam edecek" dedi.

 4. Dominic Cummings

  İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın eski başdanışmanı Dominic Cummings, BBC'ye verdiği röportajda, Brexit kampanyası döneminde gündeme getirdikleri Türkiye konusu ile ilgili soruları ilk kez yanıtladı. Cummings'in bu sırada oluşan yüz ifadesi tartışma yarattı.

  Daha fazla bilgi
  next