Ürdün

 1. Bağdat'ta Mısırlı ve Ürdünlü liderleri Irak Başbakanı Kazımi ile birlikte Cumhurbaşkanı Berham Salih karşıladı

  Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah Sisi, Bağdat'a gerçekleştirdiği resmi ziyarette Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ve Ürdün Kralı Abdullah ile bir araya geldi. Bu, eski Irak lideri Saddam Hüseyin'in 1990'da Kuveyt'i işgalinden sonra Mısır'dan Irak'a devlet başkanı düzeyinde yapılan ilk ziyaret oldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Former Crown Prince Hamza bin Hussein

  Ürdün'de Cumartesi günü ev hapsine alındığını açıklayan ve yetkililerce ülkeyi istikrarsızlaştırmaya çalışmakla suçlanan eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin, üvey kardeşi Kral II. Abdullah'a sadakat yemini etti. 41 yaşındaki Hamza bin Hüseyin imzaladığı mektupta, "Kendimi majesteleri kralın ellerine bırakıyorum. Ürdün Haşimi Krallığı'nın anayasasına bağlı kalacağım ve majesteleri kral ve veliaht prensine her zaman yardım ve destek olacağım" ifadelerini kullandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Jordanian Prince Hamzah bin al-Hussein, president of the Royal Aero Sports Club of Jordan, carries a parachute during a media event to announce the launch of "Skydive Jordan", in the Wadi Rum desert in April 2011

  Ürdün Başbakan Yardımcısı Eymen Safadi, Cumartesi günü ev hapsine alınan Kral II. Abdullah'ın kardeşi ve eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin'le ilgili açıklama yaptı. Eymen Safadi, Prens Hamza bin Hüseyin'in, başka bazı kişilerle birlikte, "ülkeyi istikrarsızlaştırmayı amaçlayan dış güçlerle bağlantılı bir komploya karıştığını" söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Ürdün’de restoran bozuk et sattı: 826 kişi hastaneye kaldırıldı, bir çocuk öldü

  amman

  Ürdün basını, başkent Amman’daki bir restoranın bozuk et satması nedeniyle 826 kişinin hastaneye kaldırıldığını ve bir çocuğun da hayatını kaybettiğini yazdı.

  Amman’ın kenar mahallelerinde bulunan ve çok ucuza döner satan restoranda yapılan incelemelerde etin, ülkeyi etkisi altına alan sıcak hava dalgasına rağmen buzdolabında değil dışarda bekletildiği tespit edildi.

  Aralarında restoranın sahibinin de yer aldığı üç kişi gözaltına alındı.

  Zehirlenen çocuğun kalp yetmezliğinden öldüğü açıklandı.

  Sağlık Bakanı Saad Jaber’in açıklamasına göre dün itibarıyla dört kişi yoğun bakımda, 321 kişi de hastanede stabil durumdaydı.

  Amman’da hava sıcaklıkları son günlerde 40 derecenin üzerinde seyrediyor.