Iran

 1. Fehim Taştekin

  Gazeteci-Yazar

  Irak Başbakanı Kazımi (solda) ve ABD Başkanı Biden, Beyaz Saray'da bir görüşme gerçekleştirdi

  ABD, Afganistan'dan sonra Irak için de çekilme takvimi verdi. 31 Aralık itibarıyla Irak'ta ABD'nin hiçbir muharip gücü kalmayacak. Peki bu karar ne anlama geliyor? ABD'nin çekilmesi Irak siyaseti ve bölgedeki güç dengelerini nasıl etkiler? Gazeteci Fehim Taştekin'in analizi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Man walking past posters of Iranian president-elect Ibrahim Raisi

  Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) İran'ın zenginleştirilmiş uranyum üretimine başladığını duyurdu. İngiliz, Fransız ve Alman yetkililer ise İran'ın bu hamlesinin, 2015'te sona eren nükleer anlaşma görüşmelerine gölge düşürebileceğini kaydetti.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. İsrail'in yeni başbakanı Naftali Bennet kabine toplantısında dünya güçlerini İran konusunda uyardı

  İran'a güvenilemeyeceğini söyleyerek, Tahran ile nükleer faaliyetleri konusunda yeni bir anlaşmaya şiddetle karşı çıkan yeni İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ABD ve müttefiklerini 'Tehlikenin farkına varmaları için son fırsat' diyerek uyardı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. İran'da bugün düzenlenen cumhurbaşkanlığı seçiminin en güçlü adayı olarak yargı erkinin başında bulunan İbrahim Reisi gösteriliyor. İran'da seçimlere katılım oranının düşük olmasının da muhafazakar bir siyasetçi olan Reisi'nin işine yarayacağı düşünülüyor.

  İran'da Cuma günkü cumhurbaşkanlığı seçiminin favori adayı olarak gösterilen ve yargı erkinin başında bulunan İbrahim Reisi, oyların yüzde 62'sini aldı. İran'da seçimlere katılım oranının düşük olmasının muhafazakar bir siyasetçi olan Reisi'nin işine yaradığı düşünülüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. İbrahim Reisi

  İran'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin favorisi olarak gösterilen muhafazakar aday İbrahim Reisi, oyların yüzde 62'sini alarak seçimi ilk turda kazandı. Seçmenlerin yarısı sandık başına gitmedi. Muhalifler, aday belirleme sürecine müdahale edilerek Reisi'nin seçimlere rakipsiz girmesinin sağlandığını söylüyordu.

  Daha fazla bilgi
  next