G7

 1. mülteciler

  Türkiye Dışişleri Bakanlığı, İngiliz basınında yer alan, İngiliz hükümetinin Pakistan ve Türkiye gibi ülkelerde mülteci merkezleri kurmayı planladığına dair haberleri yalanladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. G7 leaders meeting in Carbis Bay, Cornwall (11 June)

  Dünyanın en gelişmiş ülkelerinin oluşturduğu G7 liderler zivesinde altyapılarını iyileştirmek için yatırım yapmak isteyen gelir düzeyi düşük ülkeler için Çin'e alternatif bir destek planı oluşturulmasına karar verdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. zirve

  İklim değişikliği için harekete geçme konusunda fikir birliğine varan G7 ülkeleri, yoksul ülkelerin emisyonları azaltmalarına yardımcı olmak için daha önce taahhüt ettikleri yıllık 100 milyar dolarlık finansman ayırma kararlarını yineledi. Ancak verilen bu vaadin ayrıntılarının sonuç bildirgisinde yer almaması çevre aktivistlerinin tepkisine neden oldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Boris Johnson ve David Attenborough

  İngiliz çevreci ve belgesel yapımcısı Sir David Attenborough, G7 liderlerinin iklim değişikliği ile mücadelede insanlık tarihinin en önemli kararları ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. fotoğraf

  ABD Başkanı Biden, Almanya Başbakanı Merkel, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un da aralarında bulunduğu liderler, bugünden itibaren 3 gün boyunca İngiltere'nin güneybatısındaki Cornwall'daki G7 zirvesinde yüz yüze toplantılar gerçekleştirecek. Bu yılki zirvenin ana konusu, daha güçlü bir küresel sağlık sistemi de dahil olmak üzere Covid'e karşı mücadele olacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu

  Katıldığı bir televizyon programında Erdoğan ve Biden arasında 14 Haziran'da gerçekleşmesi planlanan ikili görüşmeyi "kritik" olarak nitelendiren Çavuşoğlu, "ABD'nin birçok bölgesel konuda da daha yakın çalışmak arzusunda olduğunu görüyoruz. Bunları yapabiliriz ama bizim de beklentilerimizin karşılanması gerekiyor" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. aşı

  Aralarında 100'den fazla eski cumhurbaşkanı, başbakan ve dışişleri bakanının da olduğu dünya liderleri, G7 ülkelerinin liderlerini, virüsün mutasyona uğramasını ve dünya çapında bir tehdit olarak geri dönmesini engellemeye yardımcı olmak için yoksul ülkelerin aşı masraflarının 3’te 2’sini karşılamaya çağırdı.

  Daha fazla bilgi
  next