Doping

 1. Shelby Houlihan

  Doping testi pozitif çıkan ve 4 yıl pistlerden men edilen Amerikalı atlet Shelby Houlihan, performans artırıcı bir madde kullanmadığını söyledi. Houlihan, tespit edilen yasaklı maddenin, testten bir gün önce yediği, geleneksel Meksika usülü bir tür dürüm olan domuz etli burittodan kaynaklanmış olabileceğini belirtti.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Drug addiction concept shot with a spoon, lighter, and a needle

  Oregon, aralarında kokain ve eroinin de bulunduğu ağır uyuşturucuları bulundurmayı suç olmaktan çıkartmayı kabul eden ilk ABD eyaleti oldu. Yeni kurallara göre, kişisel kullanım için az miktarlarda bu uyuşturucularla yakalananlar ya 100 dolar para cezası ödeyecek ya da bir bağımlılık kliniğinde sağlık kontrolünden geçirilecek.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Anthony Zurcher

  Kuzey Amerika Muhabiri

  Trump

  ABD Başkanı Donald Trump için son birkaç hafta zorlu geçti. Bir dizi kamuoyu yoklamalarından gelen kötü haberlerin yanı sıra, kampanya ekibi içinde kaos yaşandığı haberleri de geldi. Ve başkanlık dönemi bitmek bilmeyen krizlerle geçti. Peki, Trump'ın yeniden seçilmesi ciddi bir tehlike altında mı?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Dan Roan

  BBC Spor Editörü

  Russian athlete

  Dünya Dopingle Mücadele Ajansı (WADA) bir laboratuvar veri tabanındaki "çelişkiler" nedeniyle, Rusya'nın tüm büyük spor organizasyonlarından men edilebileceği uyarısında bulundu. Rusya'nın büyük spor organizasyonlarına ev sahipliği yapamama riskiyle de karşı karşıya olduğu kaydedildi.

  Daha fazla bilgi
  next