İran'a uygulanan yaptırımlar

 1. BM iran bayrağı

  İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD'nin dün yaptığı müzakerelere dönülmesi teklifine yanıt verdi. Zarif, ABD'nin bunun için önce yaptırımları kaldırması gerektiğini söyledi, "Bundan sonra nükleer faaliyetlerimizi eski düzeyine getirmeye başlayabiliriz" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Fehim Taştekin

  Gazeteci-Yazar

  ABD ordusu Suriye'de

  ABD'nin 46. Başkanı seçilen Joe Biden; altı dönem Senato üyeliği, iki dönem de başkan yardımcılığı yaptı ve ülkesinde sistemin işleyişini en iyi bilen siyasetçilerin başında geliyor. Peki, Biden dönemi Orta Doğu için ne anlama gelebilir? Gazeteci-yazar Fehim Taştekin'in analizi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. İran'da maske takan bir kadın

  Orta Doğu'da koronavirüs salgınından en olumsuz etkilenen ülke olan İran'da vaka ve ölüm sayıları, Mart ayından bu yanaki en yüksek düzeylerine ulaştı. İngiliz Guardian gazetesi, İranlı sağlık yetkililerinin açıkça, ülkenin üçüncü ve en büyük dalgayı yaşadığını kabul ettiklerini yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Zarrab, Mart 2016'da ABD'de tutuklandı

  FinCEN belgeleri kapsamında ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımların delinmesiyle suçlanan Zarrab'ın küresel para akışının gerçekleşmesi için kurduğu ağda, Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası ile Standard Chartered ve Deutsche Bank'ın da rol aldığı ortaya çıktı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. İran Atom Enerjisi Kurumu'nun yayınladığı fotoğraf

  İran, Natanz tesisinde meydana gelen yangının "ağır hasara" yol açtığını açıkladı. Yangının neden çıktığına dair herhangi bir resmi açıklama henüz yapılmadı. Ancak bazı basın organları, siber saldırı ya da hava operasyonu düzenlenmiş olabileceğini iddia etti.

  Daha fazla bilgi
  next