Bankacılık

 1. Özge Özdemir

  BBC Türkçe

  akbank

  Akbank'ın neredeyse iki gün boyunca müşterilerine hizmet verememesi, bankacılık sektörünün son dönemde teknolojik açıdan yaşadığı en büyük krizlerden biri oldu. Peki uzmanlara göre bu teknik arıza neden kaynaklandı, bundan sonrası için ne yapılmalı?

  Daha fazla bilgi
  next
 2. akbank

  Türkiye'nin en büyük bankalarından Akbank'ın dijital sistemlerine ve bankacılık hizmetlerine dünden beri erişilemiyor. Ana bilgisayarda yaşanan sorun nedeniyle müşterilere hizmet verilen tüm kanalların bu sorundan etkilendiğini açıklayan banka, herhangi bir siber saldırının söz konusu olmadığını belirtti. Banka, ATM'lerin, kartlı işlemlerin ve müşteri hizmetleri merkezinin yeniden devreye girdiğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Akbank: Dün başlayan teknik sorun kaynaklı kesintiler sürüyor, özür diliyoruz

  Akbank

  Akbank, dün başlayan ve bankanın ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintilerin sürdüğünü duyurdu ve özür diledi.

  View more on twitter
 4. Özge Özdemir

  BBC Türkçe

  Çiftlik Bank

  Türkiye'de son saadet zinciri mağduriyetinin yaşandığı Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın, Brezilya'da teslim oldu. BBC Türkçe'den Özge Özdemir, on binlerce kişinin üye olduğu ve milyonlarca liranın yatırıldığı Çiftlik Bank dolandırıcılığının nasıl gerçekleştiğini araştırdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. David Shukman

  BBC Bilim Editörü

  Londra finans merkezi

  Greenpeace ve Dünya Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, "İngiltere'nin en büyük bankaları ve yatırımcıları bir ülke olsalardı, o ülke karbon salımında dünyada 9'uncu sırada yer alacaktı."

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Halkbank

  Halkbank'ın İran'a yönelik yaptırımları ihlal ettiği suçlamasıyla ABD'de yargılanamayacağına yönelik başvurusu New York'taki Temyiz Mahkemesi'nde görüşüldü. Mahkeme heyeti duruşma sonunda, Halkbank'ın avukatları ve savcılıktan yeni belge ve bilgi istemeyeceklerini kaydederek, ''Vereceğimiz nihai kararı bekleyin" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Ziraat Bankası'nın yeni Genel Müdürü Alpaslan Çakar oldu

  Ziraat Bankası

  Kamu Bankaları Genel Kurulu'nda Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü'ne Alpaslan Çakar getirildi.

  Halkbankası Genel Müdürü Osman Arslan ve Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih ise görevine devam ediyor.

  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Çakar 1996 yılında Banka Müfettiş Yardımcısı olarak çalışma yaşamına başladı. Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan Çakar, 2005 yılında Bölge Baş Müdürlüğü görevine atandı. Ağustos 2007 yılında Daire Başkanı olan Çakar, sırasıyla Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı, Operasyonel İşlemler Genel Müdür Yardımcılığı, Bireysel Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı ve Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

  Ocak 2016 Temmuz 2017 tarihleri arasında Dağıtım Kanalları Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Çakar, Temmuz 2017 Haziran 2018 tarihleri arasında Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Çakar Haziran 2018'den bu yana Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini yürütüyordu.