Yaşam

 1. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Kral Willem-Alexander

  Hollanda'da hükümetin "zorunlu olmadıkça evden çıkılmaması" uyarısına rağmen Cuma günü eşi ve çocuklarıyla birlikte Yunanistan'a tatile giden Kral Willem-Alexander, halkın yoğun tepkisi üzerine tatilini yarıda keserek ülkesine dönme kararı aldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  sigaralar

  Hollanda'da tren istasyonlarında sigara satışı ve içilmesi tamamen yasaklandı. İstasyonlarda küllük olarak kullanılan direklerin sonuncusu, Demiryolları Müzesi'ne bağışlandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. A cup of coffee next to a bag of roasted beans

  Bugün Dünya Kahve Günü. Dünya hiç bugünkü kadar kahveye düşkün olmamıştı. Etiyopya'dan çıktığına inanılan günümüzün vazgeçilmez içeceği hakkında bilmiyor olabileceğiniz 12 gerçeği derledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Rijksmuseum

  Hollanda'da, 7 yıl önce beyin tümörü saptanan torununu iyileşmesi için adak olarak Amsterdam'daki Rijksmuseum'a (Devlet Müzesi) değerli bir tablo bağışlayan kadın, torunun hastalığı yenmesinin ardından, müzeden resmi geri istiyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Övgü Pınar

  Roma

  Sicilya bölgesi teşvik için 3,5 milyon euroluk fon ayırdı

  İtalya'nın Sicilya adası, koronavirüs pandemisi döneminde evliliklerin azalması üzerine teşvik amacıyla bölgede evlenecek çiftlere 3 bin euroya kadar ikramiye verme kararı aldı. Roma'dan Övgü Pınar'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next