IŞİD

 1. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Suriye'nin kuzeydoğusundaki El Hashat'ta, IŞİD'in yabancı savaşçıların ailelerinin tutulduğu Kürt yönetimindeki El Hol kampında bir kadın yürüyor.

  Mahkeme, Belçika devletinin, Suriye'nin kuzeyindeki kamplarda bulunan IŞİD üyesi kadınlarla çocuklarını, ülkeye geri getirmek zorunda olmadığına karar verdi. Yusuf Özkan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Conflans-Sainte-Honorine

  Fransa'da polis, Cuma günü başkent Paris'in banliyölerinden Conflans-Sainte-Honorine'de Samuel Paty adlı bir öğretmenin başının kesilerek öldürülmesiyle ilgili soruşturma kapsamında onlarca eve baskın düzenledi. Fransa İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, Fransız radyosuna yaptığı açıklamada operasyonların sürdüğünü söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. kalabalık ve ifade özgürlüğü yazılı fransa bayrağı

  Fransa'da ifade özgürlüğünü anlatırken Muhammed Peygamber karikatürü gösterdiği için başı kesilerek öldürülen öğretmen Samuel Paty'yi anmak ve saldırıyı kınamak içim binlerce kişi Fransa genelinde düzenlenen gösterilere katıldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  Irak Başbakanı Mustafa Kazımi ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani

  Irak'ta merkezi yönetim ve Kürdistan Bölgesel Yönetimi arasında imzalanan anlaşmayla Sincarlıların evlerine dönmesi hedefleniyor. Peki anlaşma neler öngörüyor ve uygulanabilir mi? Anlaşmanın taraflarına ve mutabakatta dolaylı da olsa rol oynayan Türk ve Amerikalı yetkililere sorduk. Ece Göksedef'in haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. anma

  10 Ekim 2015'te Barış Mitingi için Ankara Garı önünde toplanan kalabalığa IŞİD tarafından düzenlenen intihar saldırısında hayatını kaybeden 103 kişi anıldı. 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği ise anma yürüyüşünün polis tarafından engellendiğini aktardı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. İstanbul'da IŞİD operasyonu: 13 kişi gözaltına alındı

  özel harekat polisleri

  İstanbul'da, IŞİD'e yönelik yapılan operasyonda, yabancı uyruklu 13 şüpheli gözaltına alındı.

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD adına Suriye ve Irak’taki çatışma bölgelerinde faaliyette bulunan ve yasa dışı yollarla Türkiye'ye giriş yapan çok sayıda yabancı uyruklu şüphelinin, eylem arayışı içerisinde olduğu istihbaratı üzerine çalışma başlattı.

  Söz konusu soruşturma kapsamında, 8 ilçede 16 adrese eş zamanlı operasyon düzenleyen ekipler, yabancı uyruklu 13 örgüt üyesini yakaladı.

  Adreslerde yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ele geçirildi.

 7. Frank Gardner

  BBC Güvenlik Muhabiri

  Cantlie Suriye'de çalışırken 2012 yılında kaçırılmıştı

  Suriye'de kaçırdıkları Batılı gazeteci ve yardım görevlilerini işkencelerle öldüren "The Beatles" çetesinin hayatta kalan iki mensubunun ABD'de yargılanmasının yolu açıldı. BBC Güvenlik Muhabiri Frank Gardner'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  (Arşiv fotoğraf)

  Hollanda hükümetinin, 2015 yılında "IŞİD karargahı olduğu" gerekçesiyle Irak'ın Musul kentindeki evi F-16 uçakları tarafından bombalanan Basim Razzo'ya, "1 milyon eurodan fazla" tazminat ödemeye karar verdiği bildirildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Charlie Hebdo saldırısında 12 kişi hayatını kaybetti.

  Fransa'da 2015 yılında mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki binasında 12 kişinin, Yahudi marketi Hyper-Cacher ve Montrouge mahallesinde 5 kişinin öldürüldüğü saldırılarla ilgili dava bugün başlıyor. Sanıklardan ikisi Türkiye kökenli.

  Daha fazla bilgi
  next
 10. Alexanda Kotey and El Shafee Elsheikh

  İngiliz aksanıyla konuşmaları nedeniyle "Beatles" ismi verilen IŞİD hücresinin son iki üyesinin alacağı ceza, ABD ile İngiltere arasında bir hukuk mücadelesine dönüştü. ABD, şüphelilerle ilgili yabancı ülkelere istihbarat sağlarken "idam cezası verilmemesi" şartı koşan İngiltere'ye güvence verdi.

  Daha fazla bilgi
  next