Twitter

 1. A stock image of someone who doesn't wish to be photographed

  Twitter, bireylerin rızası olmadan paylaşılan fotoğraf ve videoların platform kurallarına aykırı hale getirildiğini ve talep olduğu takdirde kaldırılacağını açıkladı. Yeni kural, ev adresi gibi özel bilgilerin rıza olmadan paylaşılmasını engelleyen politikanın genişletilmesi sonucu yürürlüğe girdi. Karşıtları ise kuralın çok geniş kapsamlı olduğunu ve "platformdaki ifade özgürlüğünü boğmak için kullanılabileceğini" söylüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Jack Dorsey

  Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, sağlıklı kalabilmek ve işine odaklanabilmek için sabahları çok erken saatte buz banyosu yaptığını, günde sadece bir kez yemek yediğini, bir saat meditasyon yaptığını ve haftasonları oruç tuttuğunu söyledi. Dorsey 2019 yılında, günlük rutinini sağlıklı yaşam üzerine program yapan bir podcast kanalına anlatmıştı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Jack Dorsey

  Twitter'ın kurucularından olan Jack Dorsey, görevden ayrıldığını açıkladı. Dorsey'nin görevden ayrılacağı haberlerinin yayılması sonrası Twitter hisseleri yüzde 10 değer kazandı. Bunun üzerine Nasdaq Borsası'nda Twitter hisseleriyle ilgili işlemler geçici olarak askıya alındı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Elon Musk

  Tesla'nın CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden iş insanı Elon Musk, şirketteki 5 milyar dolarlık hissesini sattı. Satış, Musk'ın Twitter'daki 63 milyon takipçisine, şirket hisselerinin yüzde 10'unu satıp satmamayı sormasından birkaç gün sonra yapıldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Cumhurbaşkanı Erdoğan #ölmüş etiketiyle paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusunda bulundu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, dün geceden bu yana Twitter’da #ölmüş etiketi altında sağlık durumu hakkında asılsız paylaşım yapanlar hakkında suç duyurusunda bulunduğu açıklandı.

  DHA ve NTV’nin haberlerine göre suç duyurusu Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapıldı.

  Emniyet Genel Müdürlüğü de bu sabah, "ölmüş" etiketi altında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "hakaret, tezvirat, onur ve saygınlığını rencide edici" ile "dezenformasyon ve manipülasyon niteliğinde" paylaşımlar gerekçesiyle 30 kişi hakkında yasal işlem başlatıldığını duyurmuştu.

  Dünden beri Twitter'ın TT listesinde yer alan etiket ile 50 bin paylaşım yapıldığı görülüyor.

 6. Twitter logo on a screen with the silhouettes of people on their phones in front of it

  Şirket bu yeni özelliğin test aşamasında olduğunu ve başlangıçta sadece birkaç ülkede kullanılabileceğini açıkladı. Birçok büyük sosyal medya şirketi, Covid salgını ve ABD'deki seçim kampanyalarında dezenformasyonun yayılmasını önlemek için yeterli çaba harcamamakla suçlanmıştı.

  Daha fazla bilgi
  next