Avustralya

 1. İsrail'de maske zorunluluğu Haziran ayında kaldırıldı

  Türkiye dahil birçok ülke 1,5 yılı aşkın süredir farklı düzeylerde uygulanan pandemi kısıtlamalarını kaldırıyor. İngiltere'de hükümet 19 Temmuz'dan itibaren hemen hemen bütün önlemlerinin kaldırılacağını açıkladı. Bu kararlar farklı ülkelerde nasıl sonuçlar verdi?

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Avustralya örümcek ağları

  Avustralya'da meydana gelen sellerin ardından geniş alanlarda oluşan dev örümcek ağları dikkat çekti. Victoria eyaletindeki Gippsland bölgesi sakinleri, çevreyi tül gibi örten örümcek ağlarının kuvvetli yağışların ardından meydana geldiğini söylüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Hakan Ayık

  Avrupa Polis Teşkilatı (Europol) ile Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI tarafından 16 ülkede yürütülen ve bugüne kadarki en büyük polis operasyonlarından biri olan "Truva Kalkanı"nın, Avustralya'nın en çok aranan suçlularından bir olan uyuşturucu kaçakçısı Hakan Ayık sayesinde ilerlediği ortaya çıktı. Lahey'den Yusuf Özkan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Australya'da gözaltına alınan bir kişi

  Avrupa Birliği Polis Teşkilatı (Europol) ve ABD Federal Soruşturma Bürosu'nun (FBI), 16 ülke ile birlikte gerçekleştirdiği "Truva Kalkanı" adlı operasyonda, dünya çapında 800'den fazla kişi gözaltına alındı. Milyonlarca euro nakdin yanı sıra 8 ton da uyuşturucu ele geçirildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Whitehaven Beach, Whitsunday Islands, Queensland, Australia

  Avustralya'nın Queensland eyaleti, turizm sektöründe çalışanlara yaklaşık 10 bin TL tutarında ikramiye ve seyahat yardımı uygulaması başlattı. Büyük Set Resifi'nin (Great Barrier Reef) de bulunduğu eyalette seyahat kısıtlamaları nedeniyle, genelde yabancı gezginlerin doldurduğu turizm işleri boşta. Birçok işletme personel bulmakta zorlanıyor.

  Daha fazla bilgi
  next