Moda

 1. Kim Kardashian dressed in an all-enveloping black outfit that also covers her face

  Modanın en büyük gecelerinden biri sayılan, New York'taki Metropolitan Sanat Müzesi'nin her yıl düzenlediği MET Gala'da ünlüler yine dikkat çekici kostümleriyle boy gösterdi. Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle ertelenen galanın bu yılki katılımcıları salgın önlemlerine uymak zorundaydı. Ancak bu durum, gecede boy gösterenlerin ihtişamının önüne geçemedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Satan Shoes

  Spor giyim devi Nike, New York'un Brooklyn semtindeki sanat kolektifi MSCHF hakkında, tabanında bir damla gerçek insan kanı bulunan "Şeytan Ayakkabıları" adlı tartışmalı tasarım yüzünden dava açtı. 1018 dolara satılan modifiye edilmiş Nike Air Max 97 modeli ayakkabılarda "Luke 10:18" yazıyor. Ayakkabıların üzerinde ters haç ve pentagram işrareti de var.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Ilgın Yorulmaz

  Tokyo

  Kenzo markasıyla Paris'i fetheden Japon modacı Kenzo Takada koronavirüsten öldü

  Paris moda dünyasını fetheden ilk Japon markası Kenzo'nun yaratıcısı olan Kenzo Takada, uzun yıllardır yaşadığı Paris'te yakalandığı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. 81 yaşındaki Japon modacının tasarım felsefesi kendinden sonra gelen pek çok Avrupalı modacıya ilham kaynağı olmuştu.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Övgü Pınar

  Roma

  Giorgio Armani

  İtalyan modacı Giorgio Armani, Milano moda haftası sırasında dün yaptığı açıklamalarda, moda reklamlarında kadın bedeninin "yarı çıplak" gösterilmesi nedeniyle çok sayıda kadının da kendilerini bu şekilde giyinmeye mecbur hissettiğini söyledi ve bunu "bir nevi tecavüz" olarak niteledi.

  Daha fazla bilgi
  next