Hasan Ruhani

 1. ABD Başkanı Donald Trump

  Amerikan New York Times gazetesi dört Amerikalı yetkiliye dayandırdığı haberinde, ABD Başkanı Donald Trump'ın geçen hafta Beyaz Saray'daki bir toplantıda İran'ın Natanz'daki nükleer tesisini vurma teklifinde bulunduğunu ancak bundan vazgeçirildiğini yazdı. İran Hükümet Sözcüsü Ali Rebii, kendilerine ya da bölgedeki müttefiklerine yönelik bir herhangi bir saldırıya "ezici" bir karşılık verecekleri uyarısında bulundu.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ruhan, Erdoğan ve Putin

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la, beşinci Suriye zirvesi için bir araya gelecek. En önemli gündem maddesi, son bir yıldır düzenlenen tüm zirvelerde olduğu gibi, muhaliflerin elinde kalan son şehir olan İdlib.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Trump ve Ruhani

  ABD Başkanı Donald Trump, "doğru şartların" oluşması durumunda İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile buluşmaya açık olduğunu söyledi. Açıklama, İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'in hafta sonu sürpriz bir şekilde Fransa'daki G7 zirvesini ziyaret etmesinin ardından geldi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. ABD ve İran

  ABD ile İran'ın karşılıklı tehditleri ve askeri manevralarıyla Orta Doğu'da tansiyon giderek yükseliyor. Ancak iki ülke arasındaki düşmanlık yeni değil. 1950'li yıllardan bu yana Washington - Tahran hattındaki gerilim zaman zaman sıcak çatışmaya, vekâlet savaşlarına ve darbelere yol açtı.

  Daha fazla bilgi
  next