Polis faaliyetleri

 1. Göstericiler ve polisler

  27 yaşındaki Walter Wallace adlı siyah bir gencin Pazartesi günü polis tarafından vurularak öldürülmesi sonrası protesto gösterilerinin sürdüğü ABD'nin Philadelphia kentinde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Protestocular Salı günü de polisle çatışmış, bazı eylemciler dükkanları yağmalamıştı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Lagos

  Nijerya'da polis şiddeti karşıtı protesto gösterilerinde Salı gecesi askerlerin göstericilere ateş açtığı ve 10'dan fazla göstericiyi öldürdüğü haberleri geldi. Nijerya'da yıllardır polis şiddetine karşı eylemler düzenleniyor ancak Ekim ayında başlayan gösteriler öncekilerden daha fazla etkili oldu. Olayların nasıl ve neden başladığını derledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Muğla’da iki günde 575 litre etil alkol ve 67 litre el yapımı sahte içki ele geçirildi

  kaçak içkiler

  Muğla’da yapılan operasyonlarda sahte içki ve gümrük kaçağı ürünler ele geçirildi. Ele geçirilen ürünlerle ilgili 56 kişi hakkında yasal işlem uygulandı.

  DHA'nın haberine göre İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlar Bürosu, hafta sonu boyunca il merkezi ve ilçelerinde 24 farklı işletmeye operasyon düzenledi.

  Gerçekleştirilen operasyonlarda 575 litre etil alkol, 67 litre el yapımı sahte içki, çok sayıda şişelenmiş sahte içki, 377 adet gümrük kaçağı puro, 2 bin 32 adet sigara sarma kağıdı, 9 kilo kıyılmış tütün, 18 kutu gümrük kaçağı cinsel içerikli ürün, 204 parça Roma dönemine ait tarihi sikke, 6 adet tarihi obje, 2 adet Roma dönemine ait tarihi eser toprak küp, 1 adet çek, 7 senet, 1 ruhsatsız tabanca, 56 fişek ele geçirildi.

  Ele geçirilen ürünler kapsamında 56 kişi hakkında yasal işlem uygulandı.

 4. Avusturya polisi

  Avusturya'da MİT ile bağlantılı olduğunu öne sürüp 'eski milletvekillerine suikast hazırlığında olduğu' iddiasıyla Avusturya gizli istihbaratına teslim olan Feyyaz Ö. ile ilgili soruşturma sürüyor. Olayla ilgili Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun ve eski milletvekilleri Berivan Aslan, Peter Pilz ve Alman milletvekili Strasser BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Breonna Taylor 26 yaşında ödül kazanmış bir sağlık çalışanıydı

  ABD'nin Louisville kentinde Breonna Taylor adlı sağlık çalışanının evinde ateş açılarak öldürülmesiyle sonuçlanan baskınla ilgili olarak büyük jüri, bir polis memuruna, 'sepebsiz yere tehlikeye atma' suçlaması yöneltti. Jürinin karanın ardından Kentucky eyaletinin Louisville kentinde protesto gösterileri düzenlendi. Gösteriler sırasında iki polis memuru vuruldu.

  Daha fazla bilgi
  next