Lübnan

 1. Olay yerine gelen askerler bölgeyi boşalttı, saldırganların aranması sürüyor

  Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta geçen yıl büyük yıkıma yol açan limandaki patlamayla ilgili soruşturmayı yürüten yargıcın protesto edildiği bir gösteri sırasında açılan ateş 6 kişinin ölümüne, en az 32 kişinin yaralanmasına yol açtı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Posters of Hezbollah leader Hassan Nasrallah, Syrian President Bashar al-Assad and Iranian Supreme Leader Ali Khamenei on a building in al-Ain, as lorries bring Iranian fuel from Syria into Lebanon (16 September 2021)

  Yakın tarihteki en ağır ekonomik krizlerden birinin yaşandığı Lübnan'da, Hizbullah aracılığı ile dört konvoyluk İran petrolü ülkeye ulaştı. Henüz bir hafta önce kurulan Lübnan hükümeti, izinlerinin alınmadığını açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Lübnan Başbakanı Necip Mikati

  Ülkede Ağustos 2020'den bu yana süren siyasi kriz aşıldı ve sonunda yeni hükümet kuruldu. Cumhurbaşkanı Mişel Avn, milyarder iş insanı Necip Mikati'nin kabinesine onay verdi. Mikati, "Lübnan halkının temel ihtiyaçlarının temini için tüm uluslararası kuruluşlarla temasa geçeceğim" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Fatmagül Sultan ve Orhan Bey enerji gemileriyle Lübnan'a elektrik sağlıyordu.

  Karpowership firması altında Lübnan'ın elektriğinin yüzde 25'ini karşılayan Karadeniz Holding, Lübnanlı otoritelerle yaşanan maddi ve hukuki anlaşmazlıkların çözülmemesi üzerine ülkeye yönelik elektrik üretimini durdurdu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Heykel

  Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Ağustos 2020'de gerçekleşen patlamada galeri ve müzelerle birlikte onlar içinde yer alan sanat eserleri de zarar gördü. Zarar gören bu sanat eserleri "Yaralı Sanat" isimli sergi ile 16 Aralık'ta sanatseverlerin ziyaretine açıldı.

  Daha fazla bilgi
  next