Barış Pınarı Harekâtı

 1. IŞİD'in elinden alınan bölgelerdeki kadın ve çocuklar, SDG kontrolündeki kamplara yerleştirildi

  Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'nin oluşturduğu "Bağımsız Uluslararası Suriye Arap Cumhuriyeti'ni Tahkikat Komisyonu" Suriye ile ilgili raporunu tamamladı. Rapora göre Suriye savaşında silahlı aktörlerin neredeyse tamamı cinayet, işkence, tecavüz, zorla yerinden etme ve yağma gibi savaş suçları işledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. İdlib'den bir görüntü

  Birleşmiş Milletler insan hakları müfettişleri, Türkiye ve müttefiklerinin de aralarında bulunduğu Suriye'deki savaşın tüm taraflarını insan hakları ihlallerini sürdürmekle suçladı. Raporda bazı durumlarda savaş suçları işlenmiş olabileceği belirtildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  Vladimir Putin ve Hakan Fidan

  MİT Başkanı Hakan Fidan, Suriye istihbaratının başındaki isimle Moskova'da bir araya geldi. Bu, iki ülke arasında kamuoyuna duyurulan ilk üst düzey doğrudan görüşme oldu. Ankara görüşmeyi, bir yıl önce Rus lider Vladimir Putin'in dile getirdiği "Adana Mutabakatı'nın uygulanmaya başlaması" olarak değerlendiriyor. Ece Göksedef'in haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Hakan Fidan

  Reuters haber ajansına konuşan bir Türk yetkili, "YPG'ye karşı mücadelenin" de masada olduğu bir toplantıda, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ile Suriye istihbaratının başkanı Ali Memlük'ün görüştüğünü açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  Libya savaşçı

  Türk askerinin Libya'ya gitmesinin önünün açılmasının ardından, Ankara destekli Suriyeli muhaliflerin muharip güç olarak Libya'ya gönderildiği iddia edilmişti. BBC Türkçe'ye konuşan Suriyeli muhalifler iddiaları doğrularken, Türk yetkililer "Bu kendi inisiyatiflerinde. Bizim kontrolümüzde yaşanan bir süreç değil" diyor. Ece Göksedef'in haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Evlilik dışı hayat biçimi tarafından medya özendirilmeye çalışılıyor. Aman bunlara dikkat edin" dedi. Erdoğan, "Bu zihniyetin amacı kadını korumak değil aileyi dağıtmaktır" diye konuştu. Gelişmeleri canlı anlatım sayfamızda aktardık.

  Catch up
  next
 7. Londra'daki NATO zirvesi

  Wall Street Journal gazetesi, Türkiye'nin İncirlik ve Kürecik'i kapatma tehdidinin ardından NATO'da Türkiye'nin ittifaka bağlılığıyla ilgili kuşkuların olduğunu ve Türkiye'nin Rusya'yla yakınlaştığı bir dönemde üye ülkelerin belirsizliği ortadan kaldırmak için çabaladığını yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Reuters ve AFP haber ajansları İdlib'in güneyindeki köylerden yaşanan kaçışı görüntüled

  Suriye ordusunun İdlib vilayetine yönelik yeni bir operasyon başlatması sonrası çatışma bölgesinde yaşayan on binlerce kişi Türkiye sınırına doğru kaçıyor. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Rusya'da yeni bir ateşkes konusunda beklenti içinde olduklarını vurguladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Tel Abyad

  Türkiye'nin düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı sonrası Türk ordusu ve Türkiye destekli Suriyeli muhaliflerin kontrolüne geçen kuzey Suriye'deki Tel Abyad ilçesine bağlı Sülük köyünde bombalı araçla saldırı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı, saldırıyla ilgili açıklama yaparak 8 sivilin hayatını kaybettiğini, bir sivilin de yaralandığını duyurdu.

  Daha fazla bilgi
  next