Katar

 1. Erdoğan ve Katar emiri anlaşma masasında oturuyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 yeni anlaşmanın imzalandığı Katar ziyaretini tamamladı. Erdoğan ziyaretini noktalamadan önce, "Katar'ın güvenlik ve istikrarını kendi ülkemizinkinden ayrı tutmuyoruz" mesajını verdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Katar Emiri Hamad bin Halife el Sani ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, iki gün sürecek bir ziyaret için Katar'da. Ziyaret öncesi Katar'ın Kıbrıs adası açıklarındaki ihtilaflı bölgede doğalgaz arama çalışmalarına Ankara'dan tepki geldi. Aynı zamanda Katar'a ait savaş uçaklarının Türkiye'de 'eğitim amaçlı konuşlanmasının' önünü açan anlaşma TBMM Dışişleri Komisyonu'nda kabul edildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Alistair Magowan

  BBC Spor Servisi

  Katar'da stadyum inşaatında çalışan göçmen işçiler

  Londra merkezli insan hakları kuruluşu Amnesty International'a (Uluslararası Af Örgütü) göre, Katar'da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası için tasarlanan stadyumların ve altyapı projelerinin inşaatlarında göçmen işçiler insani olmayan koşullarda çalışıyor. Katar hükümeti ve FIFA işçi haklarıyla ilgili reformların uygulandığını açıklasa da; Uluslararası Af Örgütü, "Turnuvaya kadar dikkatler bu insan hakları sorununa çevrilmeli" diyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Milli Savunma Bakanı Akar, Katarlı mevkidaşı ile İstanbul'da bir araya geldi

  Turkey

  Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İstanbul'da Katarlı mevkidaşı Halid bin Muhammed el-Atiyye ile bir araya geldi.

  Bakanlık tarafından yapılan açıklama ile, görüşmede ikili ve bölgesel savunma, güvenlik ile savunma sanayisinde iş birliği konularında görüş alışverişinde bulunulduğu bildirildi.

  Ayrıca karşılıklı askeri eğitim iş birliğinin artırılması da masadaki diğer konulardan biriydi.

 5. Ahmed El Shamy & Emir Nader

  BBC Arapça Servisi

  Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad El Sani ve eşi Şeyha Moza Bint Nasır

  Pandora Belgeleri, ailenin iki evi, 18,5 milyon sterlinlik (yaklaşık 223 milyon TL) damga vergisini ödemeden satın aldıklarını ve bunun için bir anlaşma yapıldığını ortaya koydu.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Kabil'de kadın hakları gösterisi

  Taliban, Afganistan'ın başkenti Kabil'de onlarca kadının çalışma hakkı ve hükümette yer alma talebiyle yaptığı gösteriye müdahale etti. Önümüzdeki günlerde Taliban'ın hükümeti açıklaması bekleniyor. Taliban, hükümette kadınların da yer alacağını ancak bakanlık görevi verilmeyeceğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next