İtalya

 1. Övgü Pınar

  Roma

  İtalya

  İtalya'da aşı karşıtı hareketlerin liderlerinden biri olan Lorenzo Damiano, Covid 19 nedeniyle ağır şekilde hastalanarak hastaneye kaldırılmasının ardından fikir değiştirdiğini açıkladı ve takipçilerine aşı olmaları çağrısı yaptı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Övgü Pınar

  Roma

  Greta Beccaglia

  İtalya'da bir spor muhabirine canlı yayın sırasında cinsel tacizde bulunan futbol taraftarı 3 yıl boyunca stadyumdan men edildi. Hakkında cinsel saldırı soruşturması açılan saldırgan, suçlu bulunursa 12 yıla kadar hapis cezası da alabilir.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Övgü Pınar

  Roma

  Roma yakınlarındaki Leonardo da Vinci Havalimanı

  İtalya'da koronavirüsün Omicron varyantı tespit edilen ilk kişi, aşı yaptırdığını ve hastalığı hafif semptomlarla geçirdiğini söyledi. Mozambik'ten İtalya'ya dönmesinin ardından omicron varyantını taşıdığı belirlenen erkeğin eşi, iki çocuğu, annesi ve kayınvalidesinin de Covid-19 testi pozitif çıktı. Roma'dan Övgü Pınar'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Övgü Pınar

  Roma

  Draghi ve Macron

  İtalya ile Fransa arasında, Akdeniz ve Afrika'da, çevre-iklim, güvenlik, kültür ve ekonomi gibi birçok alanda iş birliğini güçlendirme amaçlı bir anlaşma imzalandı. İtalya Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın "Quirinale Anlaşması" olarak adlandırdığı metin, 1963'te Fransa ile Almanya'nın imzaladığı Elysée Anlaşması'na benzetiliyor. Anlaşma; pandemi, Brexit ve Almanya'da Angela Merkel döneminin bitişi gibi nedenlerle Avrupa Birliği'nde (AB) istikrarsızlık riskine karşı bir güç birliği adımı olarak değerlendiriliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Övgü Pınar

  Roma

  Sharbat Gula

  1985'te National Geographic dergisine kapak olan fotoğrafıyla dünya çapında "Afgan kızı" olarak tanınan Sharbat Gula, Taliban'ın yönetimi ele geçirdiği Afganistan'dan tahliye edildi. Gula, İtalya'ya sığındı. Roma'dan Övgü Pınar'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Övgü Pınar

  Roma

  Getty Images

  25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü vesilesiyle İtalya hükümeti, şiddeti önleme ve kadınlara destek amaçlı tedbirler açıkladı. Aile içinde şiddet gören ve ekonomik bağımsızlığı olmayan kadınlara ayda 400 euro destek sağlanması ve şiddet faillerine verilen asgari cezanın artırılması planlanıyor. Roma'dan Övgü Pınar'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Övgü Pınar

  Roma

  Italya

  İtalya'da hükümet, koronavirüs vaka sayılarının artışa geçmesi nedeniyle bir dizi yeni tedbir kararı aldı. Yeni tedbirler arasında, aşı yaptırmayanlara daha sıkı kısıtlayıcı tedbirler uygulanması anlamına gelen "süper yeşil pasaport" uygulaması da var.

  Daha fazla bilgi
  next