Sağlık

 1. Video content

  Video caption: Camiler 2 buçuk ay sonra kapılarını cemaate açtı
 2. hidroksiklorokin

  Sıtma hastalığına karşı etkili olan hidroksiklorokin ilacı, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu bazı ülkelerde koronavirüs kaynaklı Covid-19'un tedavisinde de kullanılıyor. Ancak yapılan bir araştırma bu ilacın kullanıldığı hastalarda ölüm oranlarının daha yüksek olduğunu ortaya koydu.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Süleymaniye camii, İstanbul

  Koronavirüs salgını nedeniyle 16 Mart'tan bu yana toplu ibadete kapalı olan camilerden uygun koşulları sağlayanlar bugün kapılarını cemaate açıyor. Peki camilerde hangi önlemler alındı? İstanbul'da hangi camiler, ne zaman açık olacak? Cemaatin uymak zorunda olduğu kurallar ne?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Haziran'dan itibaren şehirler arası seyahat kısıtlamalarının kaldırılacağını; restoran, kafe, pastane gibi işletmelerin de belli kurallar çerçevesinde yeniden açılacağını söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  sigara içen gençler

  Hollanda'da yapılan bir araştırmaya göre her üç gençten ikisi, sigara içenlerle seks yapmak istemediğini söylüyor. Gençlerin büyük bölümü, toplumda genel bir sigara içme yasağını destekliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Sağlık Bakanı Koca: Bugünlerde adımlarımızı ölçerek atalım

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından "Bugünlerde adımlarımızı ölçerek atalım" uyarısı yaptı.

  Bakan Koca, "Risk devam ediyor. Sosyal mesafeyi 1,5m'te tutmak için dikkatli olalım, maskeyi kuralına uygun şekilde takalım. Maske ve Sosyal Mesafe, iki tedbir birlikteyken tam tedbirdir. Riskin nereden geleceği hiç belli olmaz. Maskeyle yetinmeyelim" dedi.

  View more on twitter
 7. Malavi'de 400 kişi karantinadan kaçtı

  Malavi’de yaklaşık 400 kişi ‘kötü koşulları’ nedeniyle koronavirüs için kurulan karantina merkezinden kaçtı.

  Malavi medyasından Zodial Online’ın haberine göre karantinadan kaçıl Blantyre şehrinde yaşandı.

  Haberde, karantinada tutulanların Güney Afrika’dan ülkeye giriş yaptıkları ve henüz koronavirüs testi yaptırmadıkları belirtildi.

  Kaçanlar, karantina merkezine dönüştürülen stadyumda su, tuvalet ve gıda ihtiyaçlarını karşılayamadıkları şikayetinde bulundu.

  Malavi hükümeti henüz karantinadan kaçanlarla ilgili bir açıklama yapmadı.

  Dün de Güney Afrika’dan ülkeye giren ve koronavirüs testleri pozitif çıkan sekiz kişi Blantyre’deki izolasyon merkezinden kaçmıştı. Malavi’de 101 teyitli koronavirüs vakası var, ölenlerin sayısı da 4.

  Malavi karantina
  View more on twitter