Cinsiyet

 1. Aktivistlerin yargılanmasına neden olan Meryem Ana tasviri.

  Polonya'da Meryem Ana'yı gökkuşağı çemberiyle tasvir eden poster nedeniyle "dini duyguları aşağılamakla" suçlanan üç kadının yargılandıkları davada karar açıklandı. 2 yıla kadar hapisleri istenen aktivistler beraat etti.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Hollandalı üniversite öğrencisi Indy Mellink, papaz, vale, kız yerine; insanların olimpiyat oyunlarından aşina olduğu aktın, gümüş ve bronz sıralamasını seçti.

  Hollandalı üniversite öğrencisi Indy Mellink, iskambil destelerindeki erkek kahramanların, neden kadın kahramandan daha değerli olduğu sorusundan yola çıkarak, "cinsiyetsiz" oyun kartları tasarladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Jozsef Szajer

  Macaristan anayasasında eşcinsel evlilikleri yasaklayan değişikliğin mimarı olan, Avrupa Parlamentosu (AP) Milletvekili Jozsef Szajer, Brüksel'deki bir eşcinsel barın üzerinde düzenlenen yasa dışı seks partisinde basıldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  hastane odası

  Hükümet kimliklerinde cinsiyet değişikliğine isteyen trans bireylerin geçmişte kısırlaştırma işlemine zorlanmış olması nedeniyle özür diledi. Hükümet, artık yürürlükte olmayan bu yasa nedeniyle maddi ve manevi zarar gören trans bireylere 5'er bin euro tazminat ödenmesine de karar verdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Aleyna Çakır

  Aleyna Çakır ismini kullanan Sema Esen, Ankara'da 3 Haziran günü hayatını kaybetti. Çakır'ın ailesi, otopsi raporunun çıkmasının ardından ATV'de yayımlanan Müge Anlı'nın programına katıldı. Programda ailenin avukatı, Çakır'ın üzerinde bulunan DNA'nın kime ait olduğunun tespit edilmesi için savcılığın bir adım atmadığını söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next