Gelecek Partisi

 1. Meral Akşener, Ali Babacan, Amet Davutoğlu

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Ali Babacan'ın liderliğindeki DEVA Partisi ve Ahmet Davutoğlu'nun liderliğindeki Gelecek Partisi ile bir sonraki seçim için işbirliği yapılabileceği açıklaması, "seçim ittifakı" tartışmalarını yeniden gündeme getirdi. DEVA ve Gelecek Partisi, Akşener'in sözlerini nasıl değerlendiriyor. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan

  AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, partiyi 2023 seçimlerine taşıyacak kadroların seçildiği 24 Mart'ta yapılan 7. Olağan Kongre sonrası şekillenecek yeni politikalar, İstanbul Sözleşmesi, erken seçim tartışmaları, HDP'ye kapatma davası istemi ve Kürşat Ayvatoğlu'yla ilgili olarak BBC Türkçe'nin sorularını yanıtladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu, Saadet Partisi YİK Üyesi Kutan'ı ziyaret etti

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Recai Kutan’ı ziyaret etti

  Davutoğlu, ziyarete ilişkin Twitter'da yaptığı paylaşımda, "Siyasetimizin nezaket sembolü Sayın Kutan'la tecrübelerinden istifade ettiğimiz güzel bir sohbet gerçekleştirdik" dedi.

  View more on twitter
 4. İYİ Parti lideri Akşener ve Gelecek Partisi lideri Davutoğlu bir araya geldi

  Akşener ve Davutoğlu
  Image caption: Akşener ve Davutoğlu

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nu evinde ziyaret etti.

  İYİ Parti’den yapılan açıklamada iki genel başkanın gündemdeki konular hakkında görüştüğü belirtilirken başka bir detay paylaşılmadı.

 5. Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'a saldırı: 4 zanlı daha gözaltında

  Selçuk Özdağ

  Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a saldırıya ilişkin 4 şüpheli daha gözaltına alındı.

  Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

  "Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın uğradığı fiziki saldırı ile ilgili olarak 4 şüpheli daha yakalanarak, gözaltına alındı. Şüpheliler, müdürlüğümüzdeki işlemlerin ardından Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilecektir."

 6. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  HDP KONGRE

  Halkların Demokratik Partisi (HDP), demokratikleşme ve adalet başta olmak üzere Türkiye'nin temel sorunlarına ilişkin görüş ve önerilerini paylaşmak için muhalefet partileri ile görüşme kararı aldı. Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Gelecek Partisi İl Başkanları

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a Cuma günü evinin önünde düzenlenen saldırının ardından, partisinin il başkanlarını Ankara'da topladı. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, "Kimdir bu saldırganların arkasındakiler?" sorusuna yanıt istedi. İl başkanları da saldırıyı kınadı.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile dün yaptığı görüşmeyle ilgili kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmamasına tepki gösterdi. Davutoğlu, "Türkiye tarihinin en bilinemez koalisyonu ile karşı karşıyayız. Erdoğan'ı neye mecbur ettiklerini bilmiyoruz, ülkenin kaderi böyle çizilemez" dedi. Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 9 Kasım'da açıkladığı "güçlendirilmiş parlamenter sistem" önerisini siyasi parti liderlerine iletmek için görüşmelerini sürdürüyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ardından, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek, hazırladıkları öneriyi ileten Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de görüşme talep ettiğini açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 10. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Ahmet Davutoğlu ve Meral Akşener

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, daha önce kendisini ziyaret eden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e iadei ziyarette bulunurken, 9 Kasım'da açıkladığı "güçlendirilmiş parlamenter sistem" önerisi hakkında da bilgi verdi. "Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi" olarak adlandırılan bugünkü uygulanan başkanlık sistemine karşı çıkan iki partinin lideri "parlamenter sistem" konusunda ortak çalışma yapma kararı aldı.

  Daha fazla bilgi
  next