Casusluk

 1. Princess Latifa

  İsrailli NSO şirketi tarafından geliştirilen casus yazılım Pegasus ile hedef alınan isimler arasında iki Dubai prensesinin de olduğu bildiriliyor. Birleşik Arap Emirlikleri'nden (BAE) Dubai Emiri'nin kızı olan Latife'nin ülkeden kaçışı dünya kamuoyu tarafından takip edilmişti.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Övgü Pınar

  Roma

  Carabinieri military police arrested the two men on Tuesday night (file pic)

  İtalya'da Rusya adına casusluk yaptığı iddiasıyla bir donanma görevlisi gözaltına alınd. Rusya'nın Roma Büyükelçiliği'nde görevli iki diplomat da sınır dışı ediliyor. Roma'dan Övgü Pınar'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Gordon Corera

  BBC Güvenlik Muhabiri

  Marc Polymeropoulos (solda) hastalığını Moskova gezisine dayandırıyor.

  Eski bir CIA ajanı Marc Polymeropoulos, Moskova seyahatinden sonra rahatsızlandığını söylüyor. Emekli olmak zorunda kalan Polymeropoulos, hikâyesinin Küba'da hastalanan Amerikan yetkililerininkiyle benzediğini söylüyor. Polymeropoulos'a göre, Rusya planlı olarak CIA ajanlarını hedef alıyor. Peki, bu iddialar ne kadar gerçek? Rusya ne diyor? BBC güvenlik muhabiri Gordon Corera'nın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. WILLIAM BURNS

  ABD'nin 20 Ocak'ta yemin ederek resmen göreve başlayacak olan yeni başkanı Joe Biden, uzun yıllardır Dışişleri Bakanlığı'nda önemli görevlerde bulunan William Burns'u Merkezi Haber Alma Teşkilatı'nın (CIA) başkanlığına aday göstereceğini açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  teknoloji casusluğu

  Hollanda, yüksek teknoloji alanında casusluk yaptıkları gerekçesiyle Rusya'nın Lahey Büyükelçiliği'nde görevli iki diplomatı, "istenmeyen kişi" ilan ederek, sınır dışı edilmelerini istedi.

  Daha fazla bilgi
  next