Cinsel şiddet

 1. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Hollanda polisi

  Hollanda'da pedofilleri cezalandırmak için bir araya gelen ve kendilerine "pedofil avcıları" adını veren grupların sayıları ve karıştıkları olayların giderek artması, hükümeti endişelendiriyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Övgü Pınar

  Roma

  Eski Washington Başpiskoposu Theodore McCarrick

  Vatikan tarafından yayımlanan bir raporda, üst düzey bir Katolik Kilisesi yetkilisinin hakkındaki cinsel taciz suçlamalarına rağmen terfi ettirilmesinde, kurbanların iddialarının dikkate alınmamasının etkili olduğu kabul edildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Gerard Depardieu

  Fransız aktör Gerard Depardieu'ya karşı yöneltilen bir tecavüz suçlamasının savcılık tarafından delil yetersizliği nedeniyle düşürülmesinin ardından davacının yeniden şikayette bulunması üzerine soruşturmanın tekrar açılacağı bildirildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  europol

  Avrupa Birliği Polis Teşkilatı Europol'e göre, AB sınırları içerisinde, her 2 dakikada bir tecavüz, cinsel saldırı ya da cinsel şiddet suçu işleniyor. Cinsel suçlardan en fazla mağdur olanlar ise, kadınlar ve çocuklar.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Keith Raniere

  ABD'de yargılandığı davada suçlu bulunan seks tarikatı Nxivm'in lideri Keith Raniere, 120 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Tarikatın kurucusu da olan 60 yaşındaki Raniere, New York'taki davada 1 milyon 750 bin dolar para cezasına da mahkum edildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Ghislaine Maxwell attends an event in New York in October 2016

  ABD'de cinsel taciz, tecavüz ve pedofili hükümlüsü Jeffrey Epstein'in sevgilisi olan Ghislaine Maxwell'in, geçmişte verdiği bir ifade kamuoyuna açıklandı. Maxwell, Epstein'in "reşit olmayan kızlarla uygunsuz durumlarına" dair hiçbir tanıklığının olmadığını iddia ediyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Bangladeş'te düzenlenen bir protesto gösterisi

  Bangladeş Adalet Bakanı Enisül Hak, BBC'ye yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdül Hamid'in, Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere tecavüz suçlarına müebbet hapis yerine idam cezası getiren bir kararname yayımlayacağını söyledi. Başkent Dakka ve diğer kentlerdeki protesto dalgası, geçen hafta sosyal medyada bir toplu tecavüz videosunun yayımlanmasından sonra başlamıştı.

  Daha fazla bilgi
  next