SP - Saadet Partisi

 1. Temel Karamollaoğlu

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "İlle de bir ittifak, ille de bir aday belirleme konusu zorlanıyor. Seçimler böyle yapılmaz. Önceki seçimlerde Millet İttifakı'nın içindeydik. Şu anda görüşüyoruz, konuşuyoruz. Gündemde bir ittifak konusu yok" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ayşe Sayın

  Ankara

  @BBahadirErdem

  2023 seçimlerine "Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem" vaadiyle gitmeye hazırlanan 6 muhalefet partisi, bu konudaki ilkeleri belirlemek ve ortak bir metin hazırlamak için Meclis'te üçüncü kez bir araya geldi. Ayrı ayrı öneriler hazırlayan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi'nin hukukçu genel başkan yardımcılarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem için yapılması öngörülen konu başlıkları netleştirildi. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı'na Temel Karamollaoğlu seçildi

  Temel Karamollaoğlu

  Saadet Partisi'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Oğuzhan Asiltürk Bey'in vefatı üzerine Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığına, kurul üyelerinin ittifakı ile Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu seçilmiştir" denildi.

  Asiltürk, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı görevindeyken, Covid-19'a bağlı gelişen zatürre nedeniyle tedavi gördüğü hastanede geçen hafta yaşamını yitirdi.

  Oğuzhan Asiltürk: Erbakan'ın sağ kolu, Milli Görüş’ün son lideriydi - BBC News Türkçe

 4. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  TBMM

  "Güçlendirilmiş parlamenter sistem" vaadiyle seçmene gitmeye hazırlanan muhalefet partilerinin temsilcileri, bu konuda ortak metin oluşturmak için toplantı yaptı. Toplantıya, geçen seçimde "millet ittifakı" içinde yer alan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin yanı sıra, ittifak dışından DEVA Partisi ve Gelecek Partisi temsilcileri de katıldı. Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

  Muhalefet partileri arasında yaz aylarında ara verilen yüz yüze görüşmeler, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun dün Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nu ziyareti ile yeniden başladı. Seçim işbirliği, ittifak, seçim yasası değişikliği konularının ele alındığı görüşmede ayrıca, "iktidar partisinin kutsal değerler üzerinden siyaset yapmasının önüne geçilmesi için ortak tutum belirlenmesi" görüşü öne çıktı. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Milli Görüş hareketinin liderlerinden Oğuzhan Asiltürk

  Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Millet İttifakı'yla birlikte hareket eden Genel Başkan Temel Karamollaoğlu'na karşı hareket başlattı. "Güçlü bir Saadet Partisi teşkilatı oluşturmak için benim gözetimimde liste hazırlanacak" diyen Asiltürk'e Saadet Partisi'nden tepki geldi. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Saadet Partisi, ittifak iddialarına 'geçim ittifakı' kampanyası ile yanıt verdi

  Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İl Başkanları ve İl Müfettişler Toplantısı'nda 'geçim ittifakı' çağrısı yaptı. Karamollaoğlu, "Bir geçim ittifakı kuralım. Hayat pahalılığına, adaletsiz gelir dağılımına, üretmeyen ekonomiye, işsizliğe, ağır vergilere, hayır diyelim" diye konuştu.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Mahmut Hamsici

  BBC Türkçe, İstanbul

  Kabaktepe

  Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul İl Kongresi'nde İl Başkanlığı görevine Osman Nuri Kabaktepe seçildi. Peki daha önce AKP'de herhangi bir görev almayan Kabaktepe kim ve AKP'nin İstanbul il örgütündeki değişim nasıl yorumlanıyor? Mahmut Hamsici'nin haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Kılıçdaroğlu:Uzlaşma ile kabul edilmiş bir anayasaya ihtiyaç var

  Kılıçdaroğlu ve Karamollaoğlu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nu parti genel merkezinde ziyaret etti.

  Görüşme sonrası düzenlenen basın toplantısında iki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni anayasa çağrısını değerlendirdi.

  Kılıçdaroğlu, çağrıya ilişkin şu ifadeleri kullandı:"Türkiye'nin gerçek gündemi aslında pahalılık, işsizlik... Türkiye bu gündemden çıkmak zorundadır. Bunu tartışarak çıkarmak zorundayız. Siyasette ciddi bir kutuplaşma var. Bu kutuplaşmadan çıkması lazım. Bir anayasa tartışması Sayın Erdoğan başlattı. Bu tartışmanın başlaması için var olan anayasaya uymanız gerekli. Cumhurbaşkanı'nın tarafsızılığı esas mı esas. Mevcut anayasaya uymayan kişinin davetine nasıl inanacağız. AYM bir karar veriyor. AYM kararları uygulanmıyor. Kararları nedeniyle suçlu organ haline getiriliyorsa, anayasa teklifine nasıl katılacağız. Uzlaşma ile kabul edilmiş bir anayasaya ihtiyaç var, kabul ediyoruz.

  Karamollaoğlu ise üzerinde çalıştıkları anayasa taslağının gelecek hafta hazır olacağını söyledi.

  'Gençler Erdoğan'ın dinlemiş olabilir'

  Bir gazetecinin Boğaziçi Üniversitesi'ndeki rektör protestolarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Kılıçdaroğlu "Bütün evlatlar bizim evlatlarımızdır. Babasının görüşü, kimliği ne olursa olsun. Bütün evlatlarımızın en iyi koşullarda yetişmesini isteriz. Boğaziçi Üniversitesi'ne yapılan atama bütün teamüllere aykırı. Herkes bu atamaya karşı. O görevde olmak, herkesin reddettiği görevde olmak ne katacak size. Öğrenciler ne yaptı? Camı çerçeveyi mi indirdiler? Haklarını arıyorlar, kendi üniversitelerinin haklarını savunuyorlar. Bir büyüklük yap ayrıl o görevden. Oturunca boyu mu büyüyecek? Bu çocuklara terörist diyorlar, bu bir suçtur. Gençler bizden daha iyi düşünüyor. Bizden daha iyi dünyayı okuyorlar. Siz gençleri terörist ilan ediyorsunuz." dedi.

  Temel Karamollaoğlu ise "Sayın Erdoğan'ın 2000'lerin başında gençlere yönelik bir konuşması var. hangi baskı yapılırsa yapılsın direnin hakkınızı arayın diye. Kendisinin de geçmişteki ifadelerini dinlemesine ihtiyaç var. Bugünkü gençleri itham ederken... Gençler Sayın Cumhurbaşkanı'nın sözlerini yerine getirelim demiş olabilirler diye düşünüyorum."