Binyamin Netanyahu

 1. Leader of the Yemina party, Naftali Bennett (R) and leader of the Yessh Atid party, Yair Lapid (L)

  İsrail'de yeni hükümetin kurulması için kilit durumdaki milliyetçi Yamina partisi, koalisyon görüşmelerine katılacağını açıkladı. Böylece, 12 yıl sonra Netanyahu'nun olmadığı bir hükümetin kurulma ihtimali de güçlendi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Bat Yam

  İsrail'in nüfusunun yüzde 21'i Filistin kökenli Arap vatandaşlardan oluşuyor. Son yaşanan gerilim sonrası birçok kentte Arap azınlık sokağa çıktı ve protesto gösterilerine katılmaya başladı. Lod kentinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi ancak nüfusun karışık olduğu kentte olaylar sürüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. ISRAIL BAE

  İsrail ile BAE arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasına dair anlaşmanın ardından başka ülkelerin de benzer bir adım atmayacağı tartışılıyor. Suudi Arabistan'ın "acele etmeyeceği" yönündeki kanı ağır basarken, İsrail'in Sudan, Fas, Bahreyn ve Umman ile ilişkileri normalleştirmeye dönük adımlar atabileceği vurgulanıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. trump netanyahu

  İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri, diplomatik ilişkilerin kurulması ve ikili ilişkilerin tamamen normalleştirilmesi konusunda uzlaşmaya vardı. Anlaşma kapsamında İsrail Batı Şeria'nın bazı kısımlarını ilhak planını durdurmayı kabul etti. Filistin lideri Mahmud Abbas, Arap Birliği'ni acil toplantıya çağırdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. İsrailli yerleşim yerleri ve çevresine örülen duvarlar, Filistinlilerin yaşadığı bölgelerin birbiriyle bağlantısını kesiyor

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, hem ülke içinden hem de dışından elen itirazlar sonrası, Batı Şeria'nın bazı bölgelerini ilhak etme planını erteleyebileceğini söyledi. Netanyahu, daha önce planı 1 Temmuz'da kabinede ve Parlamento'da oylamaya sunacağını açıklamıştı.

  Daha fazla bilgi
  next