Kuzey Amerika

 1. Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrad, Afgan Hayalperestleri Meksiko kentindeki havalimanında karşıladı

  13-18 yaş arası 20 gençten oluşan "Afgan Hayalperestler" lakaplı kadın robot bilimciler, bilime pek önem vermeyen, kadınlara ise daha da az önem veren Afganistan'daki kadınlar için bir umut ışığıydı. Fakat 15 Ağustos'ta Taliban'ın hızla iktidarı ele geçirmesi bütün başarılarını tehlikeye attı. İşte ülke dışına kaçmak zorunda kalan genç kadınların hikayesi...

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ahrar El Şarkiye / Twitter

  ABD, Türkiye'nin desteğiyle 2019'da Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı öncesinde kurulan Suriye Milli Ordusu bünyesinde yer alan Ahrar el Şarkiye örgütünü yaptırım listesine aldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. The Beckwourth Complex fire

  ABD'nin batı yakasını etkileyen sıcak hava dalgası bölgede çok sayıda orman yangınına yol açtı. Rekor kıran sıcaklıklar nedeniyle çıkan yangınlar, bazı yerleşimlerin tahliye edilmesine yol açtı. Konu hakkında yapılan bir araştırma, iklim değişikliği olmasaydı bu sıcak hava dalgasının da mümkün olamayacağını ortaya koydu.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Roger Harrabin

  BBC Çevre Uzmanı

  serinleyen çocuk

  ABD ve Kanada'nın kuzey batısında hava sıcaklığı 1937'deki 45 derece seviyesini 4,6 derece aştı ve bu günlerce sürdü. İklim krizi konusunda politikacıların ve toplumun attığı ve atmayı planladığı adımlar, doğa olaylarındaki aşırı değişikliklerin gerisinde kalıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Portland'da çocuklar fıskiyelerde oynayarak serinlemeye çalıştı

  Bu hafta boyunca devam edebilecek olan yüksek sıcaklıkların oluşturduğu tehlikeye karşı ABD ve Kanada vatandaşlarını uyardı. Pazar günü Kanada'nın Pasifik Okyanusu kıyısındaki British Columbia-Lytton'da yetkililer 46,6 santigrat dereceye varan sıcaklığın 84 yılın rekorunu kırdığını açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next