Kariyer

 1. çalışan kadın

  Pandeminin etkisiyle evden çalışma ya da hem ofisten hem evden çalışma düzeninin karışık olduğu modelleri tartışmak kaçınılmaz oldu. Peki araştırmalara göre haftalık çalışma saatlerinin kısaldığı seçenekler, üretkenliği ve iş-özel hayat dengesini nasıl etkileyebilir?

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Özge Özdemir

  BBC Türkçe

  Yemeksepeti, işçilerinin sendikalaşmasına engel olmakla suçlanıyor

  Nakliyat-İş Sendikası, online yemek siparişi sitesi Yemeksepeti'nde örgütlenmelerinin şirket tarafından engellendiğini öne sürüyor. Sendika, Yemeksepeti'ne karşı boykot kampanyası düzenlemeye hazırlanıyor. Şirket ise BBC Türkçe'ye yaptığı açıklamada, "Yemeksepeti'ni 'çalışan karşıtı' gibi gösterme çabası içinde olan beyanatlar bizi derinden üzmektedir" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Cecilia Barría

  BBC Mundo

  hayır diyen bri kadın

  İş yerinde fazla talep gelmesi sıklıkla yaşanan bir durum ama gelen talepleri karşılamak için ne enerji, ne de vakit kalıyor. İş yerindeki ilişkiler konusunda uzmanlaşan yazar Bruce Tulgan, BBC'ye 'hayır' deme sanatını anlattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Kadıköy Belediyesi'nde grev kararı asıldı

  Grev ilanı asan işçiler

  Kadıköy Belediyesi'nde çalışan kadrolu işçiler toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine Genel İş Sendikası üyeleri belediye başkanlık binası önünde basın açıklaması yaparak grev kararı astı.

  Grev kararının asıldığı açıklamada, Genel İş Sendikası Anadolu Yakası 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Arıkan, Kadıköy Belediyesi ile yapılan görüşmelerde işçiler açısından kabul edilebilir bir öneri gelmemesi nedeniyle anlaşmaya varılamadığını belirtti.

  Arıkan, 23 Ekim’e kadar belediye ile işçilerin kabul edebilecekleri bir ücret zammı konusunda anlaşma sağlanamaması halinde 23 Ekim itibarıyla Kadıköy Belediyesi'nde kadrolu işçilerin greve gideceğini söyledi.

 5. Eleanor Lawrie / Sara Parry

  BBC İş Dünyası Muhabirleri

  evden çalışn bir kadın

  Koronavirüs salgını nedeniyle artık binlerce kişi muhtemelen evden çalışmaya başlayacak. Peki, evde kendinizi karantinaya almanız gerekmiyor ve evden çalışmanız isteniyorsa hem etkili çalışmak hem de morali yüksek tutmak için ne yapmak gerekir?

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  IT şirketi

  Yapay zekaya dayalı çeviri yazılımları üreten Belçika merkezli Jonckers adlı şirket, çalışanları için izin sınırını kaldırdı. Şirket, bu uygulama ile rekabetin yüksek olduğu sektörde yetenekli personeli elinde tutmayı amaçlıyor.

  Daha fazla bilgi
  next