EURO 2020

 1. Övgü Pınar

  Roma

  Lamont Marcell Jacobs ile Gianmarco Tamberi

  İtalya bu yıl önce Eurovision Şarkı Yarışması'nı kazandı sonra da futbolda Avrupa şampiyonu oldu. Son olarak Tokyo'daki 2020 Olimpiyat Oyunları'nda kazanılan madalyalar ülkede coşkuyla karşılandı. Roma'dan Övgü Pınar'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Burak Abatay

  BBC Türkçe

  Fatih Terim ve Şenol Güneş

  Milli Takım'ın EURO 2020'den puansız bir şekilde dönmesinin ardından Galatasaray da Şampiyonlar Ligi 2. ön eleme turu ilk karşılaşmasında Hollanda temsilcisi PSV Eindhoven karşısında 5-1'lik skorla hezimete uğradı. Futbol yazarları ise Terim'in ve Güneş'in yeteneklerini sorguluyor. Burak Abatay'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Övgü Pınar

  Roma

  Kupa turu

  İtalya'nın 11 Temmuz'da Avrupa Futbol Şampiyonası'nı (Euro 2020) kazanmasının ardından başkent Roma'da koronavirüs vakaları yaklaşık 5 katına çıktı. Bölge sağlık sorumlusu 9 gün içinde görülen bu artışın nedeninin şampiyonluk kutlamaları olduğunu söyledi ve futbol federasyonunu suçladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Efe Öç

  BBC Türkçe

  Stadyumdan çıkarılan bir taraftar

  EURO 2020'nin Londra'daki final karşılaşmasının yapıldığı Wembley Stadyumu'na kaçak olarak girmeyi başaranların sayısının en az 2 bin kişi olduğu ifade ediliyor. İngiltere Futbol Federasyonu'na, İngiltere taraftarlarının davranışları nedeniyle UEFA tarafından disiplin soruşturması açıldı. BBC Türkçe'den Efe Öç, stadyum çevresinde yaşananları aktardı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Övgü Pınar

  Roma

  Mancini

  İtalya'nın 53 yıl aradan sonra Avrupa Futbol Şampiyonu olmasının ardından milli takım teknik direktörü Roberto Mancini ülkede kahraman statüsüne erişti. İtalya, 2018'de Dünya Kupası'na katılamayan milli takımın enkazından bir şampiyon çıkaran Mancini'nin yarattığı "mucizeyi" kutluyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Gareth Southgate

  İngiltere milli takımının teknik direktörü Gareth Southgate başarısının bir kısmını, maçlara hazırlanırken futbol dünyası dışından danışmanlarla çalışmasına borçlu. O danışmanlardan biri olan eski Olimpik masa tenisçi Matthew Syed, herkesin bu yaklaşımdan çıkarabileceği dersler olduğunu düşünüyor.

  Daha fazla bilgi
  next