Meral Akşener

 1. Ayşe Sayın

  Ankara

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener

  İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, Meclis'te bir grup gazetecinin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Barış Pınarı Harekâtı'na vatandaşın da muhalefetin de destek verdiğini belirten Akşener, "Ama netice itibariyle, ki ölçtürülmüş bir bilgi bu, Trump'ın mektubunu böyle savuşturmuş olmanın vatandaşı müthiş rencide ettiğini görüyoruz" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Meral Akşener kadın gazetecilerle bir araya geldi

  Kadın gazetecilerle bir araya gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, AKP ile MHP arasındaki ittifakın "çifte katolik nikahı" gibi olduğunu söyleyip süreceği tahmininde bulunurken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023'te yeniden cumhurbaşkanı seçilme şansı olmadığını savundu.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Meral Aksener

  İYİ Parti'nin 4. Olağanüstü Kurultayı'nda, yetkili organ Genel İdare Kurulu’nun (GİK) 50 üyesi belli oldu. Seçim ilk kez çarşaf liste ile yapıldı. Akşener'in başkanlık divanındaki isimlerin tamamına yakını yeniden GİK'e girdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Akşener

  Kurulduğu Ekim 2017'den bu yana 2 seçim geçiren İYİ Parti, yaklaşık 2 yıllık siyasi ömrüne 1'i olağan olmak üzere bu haftasonu gerçekleştirilen 4. olağanüstü kurultayla birlikte 5 kurultay sığdırdı. Çarşaf liste ile kurultay yapılmasını "bunun adı demokrasi" diye ifade eden Akşener, çıkacak her sonucu benimseyeceklerini vurguladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Cihan Paçacı

  İYİ Parti Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, kurultay öncesi İYİ Partililere yaptığı geri dönüş çağrısını "art niyetli bir hamle" olarak tanımladı ve "çaresizlik göstergesidir, ayıptır" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Meral Akşener

  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yeni parti kurma girişimlerine destek verdi. Akşener, "Türkiye açısından iyi olacağına inanıyorum. Çeşitlilik güzel şeydir, tekçiliğin Türkiye'yi ne hale getirdiği ortada" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next