Veliaht Prens Muhammed bin Selman

 1. Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el Sani

  Reuters, iki kaynağına dayandırdığı haberinde Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman el Sani'nin Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a geçen ay beklenmedik bir ziyaret gerçekleştirdiğini yazdı. Bu ziyaretin gerçekleşmiş olması, 2,5 yıldır Körfez ülkeleri tarafından Katar'a uygulanan ablukanın hafifletilmesi anlamına gelebilir.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Andy Ruiz and Anthony Joshua

  Formula E sezonu, Suudi Arabistan'daki yarışla başlarken, bu Grand Prix, bu ülkenin ev sahipliği yapacağı çok sayıda spor organizasyonunun ilki oldu. Uluslararası Af Örgütü ise Suudi Arabistan'ın spor müsabakalarıyla, insan hakları ihlalleri sicilini unutturmaya çalıştığını söylüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad

  Ülkenin başkenti Riyad'da gerçekleştirilen bir sahne performansı sırasında üç kişinin bıçaklandığı bildiriliyor. Olayla ilgili sosyal medyada paylaşılan videoda, elinde bıçak olan bir erkeğin sahnedekilere gelişi güzel şekilde saldırdığı görülüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Aramco'ya ait bir petrol tesisi

  Suudi Arabistan Sermaye Piyasası Kurumu, milli petrol şirketi Aramco'nun hisselerinin bir kısmının halka arzını onayladı. Dünyanın en kârlı şirketi Aramco'nun piyasa değerinin 1,5 trilyon dolardan fazla olduğu sanılıyor. İlk etapta şirket hisselerinin yüzde 1'inin ya da 2'sinin halka açılması bekleniyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. İrem Köker - Aylin Yazan

  BBC Türkçe

  bayrak

  İngiltere'de Cemal Kaşıkçı cinayetinin yıldönümünde, olayla ilgili yeni bilgileri gün yüzüne çıkartan bir kitap yayımlandı. Kitabın yazarı Jonathan Rugman, BBC Türkçe'ye konuştu. Rugman, Suudilerin Konsolosluk binasındaki dinleme cihazlarını temizlemek için bir ekip gönderdiğini ancak bu ekip ayrıldıktan sonra cihazların tekrar yerleştirildiğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Muhammed bin Selman

  Muhammed bin Selman el Suud ismini, 2015'te babası Kral olmadan önce Suudi Arabistan'ın dışında çok az kişi duymuştu. Şimdiyse ülkenin fiilen yöneticisi konumunda. Veliaht Prens Muhammed, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle birlikte üzerinde baskıyı hissetmeye başlayan Suudi liderlerin belki de başında geliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Muhammed bin Selman

  Suudi Arabistan Veliaht Prensi, dünyanın İran'ı kontrol altında tutmaya yönelik adımlar atmaması halinde "petrol fiyatlarının hayal bile edilemeyecek seviyelere yükseleceğini" söyledi. Muhammed bin Selman, İran ile Suudi Arabistan arasında çıkacak olası bir savaşın da dünya ekonomisini yerle bir edeceğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Muhammed Bin Salman

  Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Selman, Suudi gazeteci "Cemal Kaşıkçı cinayetini işleyenlerin kendi sorumluluğunda olduğunu" kabul etti ancak cinayetten haberi olduğu iddialarını reddetti. Zanlılar kendi gözetimi altında olduğu için "cinayet benim gözetimim altında oldu" diyerek kısmen sorumluluk alma eğiliminde olduğunu gösterdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. A woman in Saudi Arabia driving

  Veliaht Prens Muhammed bin Salman'ın yönetiminde açıklanan açılımlar, birçok medeni ve sosyal konuda daha cinsiyet eşitliği öngörüyor. Kraliyet kararnamesine göre, 21 yaşına basan kadınlar artık pasaport başvurusu da yapabilecek.

  Daha fazla bilgi
  next