Veliaht Prens Muhammed bin Selman

 1. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı

  Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, 2018 yılının Ekim ayında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı İstanbul'da öldüren ekipten dört kişinin, bir önceki yıl ABD'de eğitim aldıklarını iddia etti. Gazete, dört kişiye verilen milis eğitimiyle ilgili sözleşmenin ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylandığını öne sürdü.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. An aerial view of the holy city of Mecca

  Suudi Arabistan İslami İşler Bakanı Abdüllatif El Şeyh, cami hoparlörlerinin ses seviyesinin sınırlandırılması kararına yönelik eleştirilere yanıt verdi. Abdüllatif El Şeyh, ses seviyesinin, en yüksek düzeyin en fazla üçte biri olması kararını, halktan gelen şikayetler üzerine aldıklarını söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  KİT zirvesi, Ocak 2021

  Katar'a 2017'den bu yana abluka uygulayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır, ilişkilerin normalleşmesi için içeriği açıklanmayan bir anlaşma imzaladı. Ancak ne talepleri yerine getirildi, ne de bölgesel konulardaki çıkar çatışmaları çözüldü. Peki bu şartlar altında anlaşma nasıl imzalandı? Bundan sonra ne olacak?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. İsrail Başbakani Binyamin Netanyahu

  İsrail Radyo ve Televizyonu Kurumu bünyesinde yayın yapan Kan radyosu ve İsrail Ordusu radyosu, hükümet kaynaklarına dayandırdıkları haberlerinde Kızıldeniz kıyısındaki Neom kentinde yapılan üçlü görüşmeye İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad'ın başkanı Yossi Cohen'in de katıldığını belirtti.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Kaşıkçı 2 Ekim günü Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha görülmedi

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Suudi Arabistanlı muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da konsolosluk binasında öldürülmesiyle ilgili olarak ikinci bir iddianame hazırladı. İkinci iddianamede ikisi konsolosluk çalışanı altı firari şüpheli hakkında suçlamalar yer alıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Muhammed bin Salman ve Donald Trump

  Trump yönetimiyle ilgili salı günü yayımlanacak bir kitaptan Amerikan basınına sızan bazı bölümlere göre, ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı cinayetinden yaklaşık 4 ay sonra konuştuğu gazeteci Bob Woodward'a "Muhammed bin Selman'ı Kongre soruşturmasından ben korudum" dedi. Riyad'ın ABD ürünleri için milyarlarca dolarlık harcama yaptığını söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Crown Prince Mohammed bin Salman

  Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, eksi bir Suudi istihbarat yetkilisinin öldürülmesi için Kanada'ya bir suikast timi göndermekle suçlanıyor. Dava dosyasına göre, suikast planı, Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da öldürülmesinin iki hafta sonrasında gerçekleştirilmek istendi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Salah Kaşıkçı ve Muhammed bin Salman'ın el sıkışması

  Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda Ekim 2018'de öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın ailesi cinayeti işleyenleri bağışladığını açıkladı. Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz ise "Kimsenin katilleri bağışlama hakkı yoktur. Ne katilleri ne de bu cinayeti azmettirenleri affedeceğiz" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Frank Gardner

  BBC Güvenlik Muhabiri

  Billboard with picture of Mohammed Bin Salman in Jizan, Saudi Arabia (file photo)

  Bir zamanlar sıfır KDV politikasıyla ünlü olan Suudi Arabistan bu hafta KDV oranlarını üç kat artırarak yüzde 15'e çıkardı, aylık geçim yardımı ödemelerini de gelecek aydan itibaren durduracağını açıkladı. BBC Güvenlik Muhabiri Frabk Gardner, petrol fiyatlarındaki sert düşüşten olumsuz etkilenen Suudi Arabistan'ın karşı karşıya olduğu sıkıntıları yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next