Emmanuel Macron

 1. Mark Lowen

  BBC Avrupa Muhabiri

  Macron and Biden at Nato summit

  Peş peşe gelen ve en son Afganistan'dan çekilme konusunda yaşanan bir dizi anlaşmazlık sonrası Avrupalı liderler, Amerikan Başkanı Joe Biden hakkındaki beklentilerini yeniden değerlendirmeye ve ABD'ye daha az bağımlı bir gelecek kurgulamaya başladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Macron

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Pegasus olarak bilinen ve İsrailli NSO Group tarafından yaratılan casus yazılımın kendisini hedef aldığı haberlerinin ardından telefonunu ve numarasını değiştirdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Pegasus casus yazılımı: Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un da hedef listesinde yer aldığı ortaya çıktı

  İsrailli NSO şirketi tarafından geliştirilen casus yazılım Pegasus’un merkezinde olduğu gazetecilik araştırması ses getirmeye devam ediyor. Fransız gazetesi Le Monde, bazı dünya liderleri ile birlikte Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un da casus yazılım programı ile hedef alınmak istediğini bildiriyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Emmanuel Macron ve Marine Le Pen

  Ipsos şirketinin sandık çıkış anketine göre seçimlerde merkez sağda ve ana muhalefet konumundaki Cumhuriyetçiler Partisi ülke genelinde yüzde 27,2 oyla ilk sırada yer aldı. Sandık çıkış anketlerine göre Cumhurbaşkanı Macron'un partisi, önümüzdeki hafta seçimlerin ikinci turundaki yarışmak için gerekli yüzde 10 oyu alamayabilir. Marine Le Pen'in liderliğindeki Ulusal Cephe ise bölgesel seçimlerde birinci sırada yer almayı ve tarihinde ilk kez en az bir bölgede seçimi kazanmayı umuyordu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian: Türkiye ile gerginliği artıracak söylemlerden kaçınmak için ‘sözlü ateşkes’ yürürlükte

  erdoğan ve macron

  Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Türkiye ile gerginliği artıracak söylemlerden kaçınmak için bir ‘sözlü ateşkesin’ yürürlükte olduğunu söyledi.

  BFM televizyonuna konuşan bakan, “Bu bir tür sözlü ateşkes ama yeterli değil” dedi ve ekledi:

  “Bu eylemleri içermiyor ve Türkiye’den hassas konularda harekete geçmesini bekliyoruz.

  “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söyleminin dışında eylemlerinin de değişip değişmediğini göreceğiz.”

  Le Drian bahsettiği “hassas konular” arasında Kıbrıs, Libya, Doğu Akdeniz ve Ege’nin olduğunu ekledi.

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçen yıl sert sözlerle birbirlerini eleştirmişti.

 6. Erdoğan ile Macron arasındaki görüşme sona erdi

  Brüksel'de NATO Zirvesi'nde bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron arasındaki görüşme sona erdi.

  Reuters'ta yer alan habere göre, iki liderin görüşmede Libya ve Suriye'de birlikte çalışmak için ortak bir amaç belirledikleri ifade edildi.

  Erdogan ve Macron
 7. Macron

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a bir ziyareti sırasında tokat atan ve kendisini "Orta Çağ savaş sanatları meraklısı" olarak tanımlayan 28 yaşındaki Damien Tarel adlı saldırgana 18 ay hapis cezası verildi. Cezanın 14 ayı ertelendi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Macron: Erdoğan ile görüşeceğim, büyük görüş ayrılıklarımız var ama konuşmaya devam etmeliyiz

  Emmanuel Macron

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Brüksel'de Pazartesi günü başlayacak NATO zirvesinden "hemen önce" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir görüşme yapacağını söyledi.

  Macron Paris'te gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri almasına atfen "Aynı kuruluşun üyesiyken, ortak kullanıma izin vermeyen ekipman alamayız, inşa ettiğimiz koalisyonun çıkarlarına aykırı tek taraflı operasyonlara girişemeyiz" dedi.

  Macron iki tarafın "büyük görüş ayrılıkları" olduğunu da belirtirken "ancak konuşmaya devam etmeliyiz" diye de ekledi.

  Macron daha önceki bir açıklamasında "Ankara'nın uluslararası arenadaki tek taraflı hamlelerinin ve Rusya'da hava savunma sistemi satın almasının NATO'nun beyin ölümüne katkıda bulunduğunu söylemişti.