Avrupa Birliği

 1. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Vaccination with Moderna in Valencia, Spain, 5 Jul 21

  Avrupa İlaç Ajansı (EMA), ABD merkezli Moderna firması tarafından Covid'e karşı geliştirilen Spikevax aşısının, Avrupa Birliği (AB) sınırları içinde 12-17 yaş arasındaki çocuklar için de kullanılmasını onayladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Kapalı Maraş bölgesinde bir askeri tabela

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Kuzey Kıbrıs'ı ziyaretinde kapalı Maraş bölgesinin bir kısmının daha açılacağını açıklamasının yankıları sürüyor. Kıbrıs yönetimi, konuyla ilgili olarak Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne başvuruda bulundu.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Erdoğan

  Kıbrıs Harekâtı'nın 47'nci yıldönümünde Kuzey Kıbrıs'ta konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin iki devletli çözüme destek verdiğini yineledi, Rum yönetimini "samimiyetsizlikle" suçladı. AB'yi de Kuzey Kıbrıs'a destek verme sözünde durmamakla eleştiren Erdoğan, "Avrupa Birliği mali noktada, idari noktada Kuzey Kıbrıs'a desteklerini verecekti. Verdi mi? Hayır, vermedi. Niye? Bunların hayatı yalan üzerine kurulu" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Tarık Demirkan

  Budapeşte

  Budapeşte'de LGBT hakları için bayrak taşıyan bir kadın

  Avrupa Birliği Komisyonu, AB ilkelerini ve sözleşmelerini ihlal ettikleri gerekçesiyle Macaristan ve Polonya hakkında yasal işlem başlattı. Her iki ülke de LGBT haklarının ihlal edildiği yeni yasalar nedeniyle temel insan haklarını ve eşitlik ilkesini göz ardı etmekle ve AB temel ilkelerini uygulamamakla suçlanıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. mahkeme binası.

  Avrupa Adalet Divanı, işverenlerin belli koşullarda çalışanların başörtüsü de dahil, görünür dini semboller giyebilmesini yasaklayabileceği yönündeki görüşünü tekrarladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Macaristan'da aktivistler parlamentonun önünde balon uçurdu

  Avrupa Parlamentosu, Macaristan'ın LGBTİ+ haklarını kısıtlayan yasasının yürürlüğe girdiği Perşembe günü, yasanın geri çekilmesini sağlamak için yasal işlem yapılmasını öneren bir karar aldı.

  Daha fazla bilgi
  next