Vietnam

 1. Noodle satıcısı Bui Tuan Lam

  Vietnamlı bir bakanın Londra'daki Nusr-Et lokantasında altın kaplı biftek yerken görüntülerinin paylaşılmasından günler sonra, Vietnam'da kendisini Nusret Gökçe'nin tuz serpme hareketini taklit ederken görüntüleyen bir seyyar satıcı polis merkezine çağrıldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Le Van Tri

  Vietnam'da bir kişi, Covid-19 salgınıyla mücadeleye yönelik kuralları ihlal ettiği ve koronavirüsü yaydığı gerekçesiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme Le Van Tri'yi, "tehlikeli hastalıkları sekiz kişiye bulaştırmaktan" suçlu bulundu. Bu kişilerden biri hayatını kaybetmişti.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Kabil'deki ABD büyükelçilik binası üzerinde dolaşan helikopter

  Afganistan'da Taliban'ın Pazar günü başkent Kabil'e girmesiyle ABD Büyükelçilik personelini helikopterle havalimanına taşımıştı. Bu anı gösteren fotoğraflar sosyal medyada çokça paylaşıldı ve 1975'te Vietnam'ın Saygon kentindeki tahliye ile kıyaslamalar yapıldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Swiss 1,000-franc (one thousand franc) notes are seen in this picture illustration taken February 16, 2016.

  ABD, İsviçre ve Vietnam'ı "para manipülatörü" diye tanımladı ve bu iki ülkeyi, para birimlerinin dolar karşısındaki değerinin yükselişini kısıtlamak için müdahalede bulunmakla suçladı. İsviçre iddiayı reddederken, Vietnam açıklama yapmadı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. kullanılmış prezervatifler

  Vietnam polisi, bir fabrikada yeni gibi satılmak üzere 320 bin adet kullanılmış prezervatifin ele geçirildiğini açıkladı. Vietnam medyasında yer alan haberlere göre, prezervatifler Ho Chi Minh City'deki bir fabrikaya düzenlenen baskın sırasında paketlenirken ele geçirildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Vietnam'da 'ücretsiz pirinç ATM'leri'

  Vietnam atm

  Vietnamlı bir girişimci, ülke genelinde koronavirüsten etkilenenlere yardım için 'ücretsiz pirinç ATM'leri' kurdu.

  İş insanı Hoang Tyan Anh, ATM'leri önce salgın döneminde işlerini kaybedenlerin en çok olduğu Ho Chi Minh'e yerleştirdi.

  BBC'ye konuşan Hoang, "Sokağa çıkma yasakları döneminde ülke genelinde işlerini kaybedenlere yardım için 7/24 bedava pirinç dağıtacak makinalar yapmak istedim" dedi.

  Pirinç dev ATM cihazlarından dağıtılıyor ve alet içindeki borularla isteyenlere ulaştırılıyor.

  ATM yazılı tuşa basınca cep telefonuna bir mesaj gidiyor ve cihaz pirinç dağıtmaya başlıyor.