Barack Obama

 1. Trump ve Erdoğan

  ABD Başkanı Donald Trump'ın 9 Ekim'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği, diplomasi ve nezaket ölçülerinin dışına çıkan mektubu ve Kongre'den geçen 'soykırım karar tasarısı' Türk-Amerikan ilişkilerindeki "dip noktayı" somut hale getirmesi açısından önem taşıyor. Oysa iki ülke arasındaki ilişkiler 10 sene önce bunun tam tersi bir tabloyu gösteriyordu. İlişkiler nasıl bu noktaya geldi?

  Daha fazla bilgi
  next
 2. ABD KONGRESI

  ABD Kongresi'nin her iki kanadında da Türkiye'ye Suriye'nin kuzeydoğusuna yönelik askeri operasyonu nedeniyle yaptırım getirilmesi için hazırlık başlatıldı. Tasarının Başkan Trump tarafından veto edilip edilmeyeceği henüz bilinmiyor. Tasarıyı hazırlayanlar, veto edilmesi halinde bu vetoyu geçersiz kılacak çoğunluğa ulaşabileceklerini düşünüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Obama ABD'de silah satışlarındaki denetimi artırmak istemişti

  Bugüne kadar Trump'ın tartışmalı söylemleri hakkında bir açıklama yapmaktan kaçınan Eski ABD Başkanı Obama, "Bizim gibi görünmeyen insanları şeytanlaştıran, göçmenler de dahil olmak üzere diğer insanların yaşam tarzımızı tehdit ettiğini ima eden, bazı insanlara 'insan altı' diyen veya Amerika'yı sadece bazı insanlara ait gören liderleri reddetmeliyiz" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next