Suç

 1. Aleyna Çakır davasının şüphelisi Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullanımı suçlamasıyla gözaltına alındı

  Ankara'daki hayatını kaybeden Aleyna Çakır'a daha önce şiddet uygulayan ve Çakır'ın ailesi tarafından cinayetle suçlanan Ümitcan Uygun, uyuşturucu madde kullanıım suçlamasıyla gözaltına alındı. Ayrıca Ümitcan Uygun'un kaçmasına yardımcı olduğu iddiasıyla babası Durak Uygun da gözaltına alındı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Zamira Hajiyeva

  İngiltere'de ünlü Harrods mağazasından 10 yıl içinde 16 milyon 309 bin sterlin (yaklaşık 167 milyon Türk Lirası) harcama yaptığı ortaya çıkan Azeri vatandaşı Zamira Hacıyeva, parasının kaynağını açıklayamazsa Londra'daki 22 milyon sterlinlik mal varlığını kaybedecek.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Arşiv fotoğrafı

  Güney Kore'de 13 yaşındaki bir çocuğu, tecavüz ederek öldürmekten 20 yıl hapis yatan bir kişi, bu suçu işlemediği ve polisin ifadesini işkenceyle aldığının ortaya çıkmasından sonra serbest bırakıldı

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Joel Gunter

  BBC Africa Eye

  Kenya'da 20 yaş altı hamilelikler artıyor

  BBC'nin araştırmacı gazetecilik ekibi Africa Eye, geçen ay Kenya'nın başkenti Nairobi'de büyümekte olan bebek karaborsasını ortaya çıkaran bir haber yayınladı. Haberin ardından polis yedi kişiyi insan ticareti suçlamasıyla tutukladı. Peki ya hikayedeki kadınlara ne oldu? Bir anneyi çocuğunu satmaya iten şey nedir?

  Daha fazla bilgi
  next