Suç

 1. Adli Tıp: Esra Hankulu künt kafa travması sonrası meydana gelen iç kanama sonucu yaşamını yitirdi

  Esra Hankulu
  Image caption: Esra Hankulu

  25 yaşındaki Esra Hankulu'nun evinde ölü bulunmasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul Adli Tıp Kurumu'nun raporu hazırlandı.

  DHA’nın haberine göre raporda, Hankulu'nun künt kafa travması sonrası meydana gelen iç kanama sonucu hayatını kaybettiği belirtildi.

  Esra Hankulu, Mamak ilçesi Akdere Mahallesi’ndeki evinde, 5 Ağustos'ta ölü bulunmuştu. Hankulu'nun yanındaki arkadaşları D. C. ile F. G., olay gecesi, kamuoyunda 'Aleyna Çakır' olarak bilinen Sema Esen’in ölümüyle ilgili soruşturmada şüpheli olan Ümitcan Uygun'un da geceyi evde geçirdiğini söylemişti. Bunun üzerine Ümitcan Uygun, D. C. ve F. G., Ankara Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alınmıştı. Uygun, 'kasten öldürme' suçundan çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza mahkemesince tutuklanmıştı. F. G. ile D. C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Esra Hankulu'nun ölümüne ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Ankara Adli Tıp Kurumu'na kan örnekleriyle ilgili incelemenin sonucu, savcılığa gönderildi. Raporda; Hankulu ile evde bulunan Ümitcan Uygun, F. G. ile D. C.’nin kanında uyuşturucu madde tespit edildiği belirtildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, bu sonuçlarla birlikte dosyadaki diğer delilleri detaylı inceleme için İstanbul Adli Tıp Kurumu'na gönderdi. İstanbul Adli Tıp Kurumu'nca hazırlanan rapor da soruşturma dosyasına girdi. DHA, bu rapor ile dosyada eksik kalmadığını ve iddianame düzenleneceğini bildirdi.

  Esra Hankulu'nun şüpheli ölümü: Ümitcan Uygun 'kasten öldürme' suçundan tutuklandı

 2. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Rutte

  Ofisine gidip gelirken makam aracı yerine çoğunlukla bisiklet kullanmayı tercih eden Hollanda Başbakanı Mark Rutte, organize suç örgütlerinden gelen planlı saldırı veya kaçırma tehdidi nedeniyle sıkı korumaya alındı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Hatice Kamer

  Diyarbakır

  OLAY YERİ

  Konya'nın Meram ilçesinde bir aileyi hedef alan saldırıda öldürülen üçü kadın 7 kişi düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Kars'tan yıllar önce göç ettiği belirtilen Dedeoğlu ailesi, 12 Mayıs'ta da bir grubun saldırısına uğramıştı. Saldırıyla ilgili olarak 13 kişinin gözaltına alındığı, asıl zanlınınsa arandığı bildirildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Kevin Peachey

  BBC News Finans Muhabiri

  Older man checking computer

  İngiltere'de yaşayan 70'li yaşlarındaki Joseph, emekliliğini geçireceği bir ev satın alma hayaliyle birikimlerini internette kripto paraya yatırmaya başladı. Ancak dolandırıldığını anladığında artık çok geçti. Yaklaşık 3 milyon TL'lik birikimi yok olmuştu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Efe Öç

  BBC Türkçe

  Stadyumdan çıkarılan bir taraftar

  EURO 2020'nin Londra'daki final karşılaşmasının yapıldığı Wembley Stadyumu'na kaçak olarak girmeyi başaranların sayısının en az 2 bin kişi olduğu ifade ediliyor. İngiltere Futbol Federasyonu'na, İngiltere taraftarlarının davranışları nedeniyle UEFA tarafından disiplin soruşturması açıldı. BBC Türkçe'den Efe Öç, stadyum çevresinde yaşananları aktardı.

  Daha fazla bilgi
  next