Hamas

 1. Joshua Nevett

  BBC News

  Mohammed Deif (file pic)

  Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları'nın lideri Muhammed Deif bu yıla kadar İsrail'in beş suikast girişiminden kurtulmayı başardı. Mayıs ayında 11 gün süren çatışmalarda İsrail onu iki kere daha öldürmeye çalıştı fakat bunu başaramadı. Deif'in lakabı, "9 canlı kedi".

  Daha fazla bilgi
  next
 2. yıkım

  İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Hamas'a yönelik en büyük saldırılarının henüz bitmediğini söyledi. Netanyahu danışmanı Mark Regev de ülkesi ve Filistinliler arasındaki gerilimin son bulması için yapılan ateşkes çağrılarına “Sihirli çözüm yok” yanıtını verdi. Gelişmeler canlı anlatım sayfamızda.

  Catch up
  next
 3. Gantz

  İsrail'de Başbakan Binyamin Netanyahu'nun koalisyon ortağı ve Savunma Bakanı Benny Gantz, Hamas'la iletişime geçmeye hazır oldukları mesajını verdi. Gantz'ın açıklamasından iki gün önce İsrail ve ABD basını, Netanyahu'nun Suudi Arabistan'a gittiğini yazmıştı. Suudi Arabistan, İsrail'le normalleşme için Filistinlilerle barış anlaşmasını şart koşuyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Filistin

  Filistinli iki grup; Gazze'yi yöneten Hamas ve Batı Şeria ile Doğu Kudüs'teki Fetih yönetimi, 14 yıl aranın ardından bir kez daha, bu sefer bir Arap ülkesi yerine Türkiye'de bir araya gelerek ortak bir yönetim oluşturmak için anlaştı. Peki bu kez farklı olan ne?

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Erdoğan ve Haniye, 22 Ağustos'ta İstanbul'da bir araya geldi.

  Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı, yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 22 Ağustos'ta Hamas heyetini İstanbul'da ağırlamasına şiddetle karşı çıkıyoruz" ifadelerine yer verdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Hamas'ın bazı İsrail askerlerine gönderdiği fotoğraflardan biri

  Hamas, bazı İsrailli askerlerin telefonlarına bir yazılım yükleterek hem ortam dinlemesi hem de yer tespiti yaptı. Yazılımı telefonlarına yükletmek için ise kendilerini kadın olarak tanıtıp, kadın fotoğrafları göndererek İsrailli askerleri kandırdı. İsrailli askerlere cep telefonu kullanırken "dikkatli olmaları" uyarıları yapıldı ve "cep telefonu kullanma kılavuzu" dağıtıldı.

  Daha fazla bilgi
  next